ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بانک مرکزی ژاپن
تکنولوژی

ژاپن از ماه آوریل آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را آغاز می‌کند

بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که از ماه آوریل آزمایش پایلوت ین دیجیتالی را آغاز می‌کند تا قابلیت‌های فنی آن را بررسی کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

ژاپن درحال پیوستن به فهرست روبه‌افزایش کشورهایی است که در پی استفاده از ارز دیجیتال هستند. بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است که آزمایش «ین دیجیتال» را در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) آغاز خواهد کرد.

بانک مرکزی ژاپن اولین‌بار در ماه اکتبر سال 2020، پروژه آزمایش اثبات مفهوم ارز دیجیتال خود را کلید زد. حالا پس از حدود دو سال اعلام شده است که فاز پایلوت این پروژه به‌زودی شروع می‌شود. هدف از این فاز، آزمایش قابلیت‌های فنی ین دیجیتال است؛ به‌ویژه آن قابلیت‌هایی که در فاز اثبات مفهوم به‌خوبی تحت پوشش قرار نگرفته بودند.

همچنین قرار است از ماه آوریل مهارت‌ها و بینش کسب‌وکارهای خصوصی در زمینه طراحی اکوسیستم این ارز دیجیتال به‌کار گرفته شود. بانک مرکزی ژاپن می‌خواهد با این کار برای پیاده‌سازی احتمالی این فناوری در سطح جامعه آماده شود.

«اوچیدا شینیچی»، رئیس اجرایی بانک مرکزی ژاپن می‌گوید: «در این برنامه پایلوت، می‌خواهیم سیستمی را برای آزمایش‌های خود داشته باشیم که در آن یک سیستم مرکزی، سیستم‌های شبکه‌ای واسطه، سیستم‌های میانی و دستگاه‌های نهایی به‌شکلی یکپارچه در کنار یکدیگر پیکربندی شوند.»

در فاز پایلوت ارز دیجیتال ژاپن، تراکنش‌ها شبیه‌سازی می‌شوند

درحال‌حاضر قرار نیست تراکنشی میان خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان انجام بگیرد. بانک مرکزی ژاپن صرفاً امکان شبیه‌سازی تراکنش‌ها را فراهم می‌کند تا شرایط سیستم را ارزیابی نماید. این کشور در آینده مجمعی برگزار و از کسب‌وکارهای خصوصی دعوت خواهد کرد تا درباره استفاده از ین دیجیتال بحت و گفت‌وگو کنند.

بانک مرکزی ژاپن در ماه نوامبر سال 2022 از برنامه‌هایی برای آزمایش پروژه ارز دیجیتال خود رونمایی کرده بود. دولت ژاپن در این پروژه با چند بانک محلی و منطقه‌ای همکاری می‌کند و به بررسی این نکته می‌پردازد که امکان پیاده‌سازی آن در مناطقی با دسترسی اینترنت محدود وجود دارد یا خیر.

ین دیجیتال در ماه آوریل 2021 فاز نخست اثبات مفهوم و یک سال بعد فاز دوم اثبات مفهوم خود را آغاز کرده بود. انتظار می‌رود که این فاز در ماه مارس امسال به‌پایان برسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی