ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جنرال موتورز دیفنس
خودرو

مونتاژ خودروی نظامی جنرال موتورز توسط امارات متحده عربی؛ محصولی متفاوت از GM Defense

کشورهای عربی مشتریان بزرگ محصولات نظامی آمریکایی هستند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۵

کشورهای عربی مشتریان بزرگ محصولات نظامی آمریکایی هستند. شاخه نظامی جنرال موتورز موسوم به جنرال موتورز دیفنس نیز تصمیم دارد تا سهمی از این بازار بزرگ داشته باشد. این شرکت به‌تازگی قرارداد تولید یک خودروی نظامی را با امارات متحده عربی امضا کرده است. در این قرارداد دوطرفه که بین GM Defense و شورای توازن امارات منعقد شد، توسعه نسل جدید خودروهای نظامی در دستور کار قرار گرفته است و جالب آنکه قرار است خط مونتاژ این خودروها نیز در خاک امارات احداث شود.

براساس متن این قرارداد، جنرال موتورز دیفنس خودروهای نظامی سبک را برای مشتریان نظامی، امنیتی و دولتی امارات متحده عربی تولید خواهد کرد. در مرحله بعدی نیز این خودروها در بازارهای صادراتی منطقه خاورمیانه به فروش خواهند رسید. بخش دیگری از این قرارداد شامل تحقیق و توسعه پیشرانه‌های جدید و پلتفرم‌های نوین است. این بخش شامل توسعه فناوری‌های پیشرفته در حوزه سلول سوختی و موتورهای الکتریکی می‌شود. سری جدید خودروهای نظامی جنرال موتورز نیز در امارات متحده عربی مونتاژ خواهند شد.

پایگاه جدید جنرال موتورز دیفنس در امارات متحده عربی

«استیو دومونت»، رئیس جنرال موتورز دیفنس، درباره این قرارداد گفت: «همکاری ما با شورای توازن گام مهمی در گسترش دسترسی ما به مشتریان دفاعی و دولتی در خاورمیانه است. ما متعهد به ایجاد روابط بلندمدت و پایدار در منطقه هستیم. همچنین ما راه‌حل‌هایی با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌های تجاری ارائه می‌دهیم. این فناوری‌های اثبات‌شده قابلیت اطمینان و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند. با برقراری این تفاهم‌نامه، ما می‌توانیم به طور مؤثرتری به مشتریان جهانی خود کمک کنیم تا به‌سوی آینده‌ای برقی، مستقل و متصل حرکت کنند.

جنرال موتورز دیفنس

«شریف الهاشمی»، مدیر اجرایی شورای توازن نیز درباره این قرارداد افزود: «توافق امروز نشان‌دهنده یک رابطه مهم و جدید است. این رابطه پایگاه صنعتی-دفاعی داخلی کشورمان را بیشتر تقویت می‌کند و درعین‌حال فرصت‌های جدیدی را برای توسعه فناوری و مشارکت با جنرال موتورز ارائه می‌دهد».

این تفاهم‌نامه نخستین قرارداد تجاری جنرال موتورز دیفنس است. شاخه نظامی این شرکت سال 2017 با همکاری شرکت تسلیحاتی راین متال آلمان شکل گرفت. این شرکت تاکنون بر بازار ایالات متحده متمرکز بوده است، اما اکنون قصد دارد تا در بازارهای خارجی به‌دنبال گزینه‌های جدید باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی