ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کپی تویوتا لندکروزر
اخبار خودرو

کپی تویوتا لندکروزر در چین رونمایی شد؛ عجیب، زشت و تمسخرآمیز

اخیرأ تصاویری از کپی تویوتا لندکروزر در شبکه‌های اجتماعی پخش شده؛ این کپی توسط چینی‌ها ساخته شده و واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

شرکت‌های چینی علاقه زیادی به کپی‌کاری از روی محصولات موفق دارند. هرچند در سال‌های اخیر از شدت این موضوع کاسته شده است، اما هرازگاهی چینی‌ها یادی از گذشته کرده و یک کپی جدید رو می‌کنند. تازه‌ترین مورد این‌چنینی به کپی عجیب‌وغریب و تمسخرآمیز تویوتا لندکروزر مربوط می‌شود!

اولین تصاویر از کپی نسل جدید تویوتا لندکروزر در شبکه اجتماعی ویبو منتشر شد. این پروژه ابعاد بسیار کوچکی دارد و می‌توان آن را بچه لندکروزر توصیف کرد. در همان نگاه نخست به تصاویر این خودرو، عدم تناسب قسمت‌های مختلف و مقایسه آن با لندکروزر باعث آزار چشم و نوعی حالت تهوع ذهنی می‌شود!

کپی تویوتا لندکروزر

در رابطه با جزئیات کپی تویوتا لندکروزر اطلاعات زیادی در دست نیست. اما با دقت در تصاویر، نام Kuluze در پشت خودرو به‌چشم می‌خورد. جستجو در گوگل نشان می‌دهد این برند یا معروف نیست و یا واژه مربوطه اصلاً ربطی به شرکت سازنده ندارد. حدس ما این است که بچه لندکروزر چینی در زیر پوسته، یکی از مدل‌های مطرح چینی باشد و یک شرکت ثالث یا کارگاه محلی آن را به این شکل درآورده است.

کپی تویوتا لندکروزر و توجه بالا به جزئیات

در نمای روبه‌رو همه‌چیز یادآور تویوتا لندکروزر LC300 است؛ با این تفاوت که المان‌هایی مثل چراغ‌ها و جلوپنجره مینیاتوری شده‌اند! توجه چینی‌ها به سطح جزئیات قابل تحسین است، چرا که فرم چراغ‌ها، فرم جلوپنجره و سپر شباهت فراوانی به شاسی‌بلند پرطرفدار ژاپنی دارد.

کپی تویوتا لندکروزر

با مشاهده تصاویر نمای جانبی، به‌احتمال‌زیاد اذیت خواهید شد؛ مخصوصاً اگر از طرفداران تویوتا و مدل محبوب لندکروزر باشید! در این بخش با وجود تلاش‌های ستودنی در شبیه‌سازی، ابعاد ریز رینگ‌ها و تایرها هیچ تناسبی با بدنه ندارند. در نمای عقب هم شباهت این خودرو به لندکروزر LC300 انکارناپذیر است و باز هم باید به تحسین استعداد چینی‌ها پرداخت!

کپی تویوتا لندکروزر

علی‌رغم شباهت زیاد و جزئیات بالا، باید پذیرفت که سبک طراحی تویوتا لندکروزر و تناسبات بدنه آن برای یک خودروی شاشی‌بلند فول‌سایز مناسب است تا خودرویی ریزجثه مثل این. همچنین باید اذعان کرد که کپی کورکورانه از محصولاتی که برای طراحی آن‌ها ساعت‌ها، روزها و هفته‌ها زمان صرف شده است، ضامن موفقیت نیست. چه‌بسا ممکن است چنین کاری باعث تمسخر و ایجاد سوژه برای کاربران شبکه‌های اجتماعی شود!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • goodarz
    goodarz | ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

    همین آشغال رو وارد کنن یه میلیارد به بالا قیمت میزارن

مطالب پیشنهادی