ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک
تکنولوژی

بریتانیا و نیوزلند استفاده از تیک‌تاک در گوشی‌های دولتی را به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع کردند

مدیرعامل TikTok ماه آینده باید به سؤالاتی در مورد تلاش‌های این برنامه برای محافظت از کودکان پاسخ دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

شبکه اجتماعی چینی تیک تاک با مشکلات زیادی در سراسر جهان روبه‌رو شده است، زیرا دولت‌های بریتانیا و نیوزلند نیز اعلام کرده‌اند که قصد دارند استفاده از این برنامه را روی تلفن‌های دولتی به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع کنند. این موضوع درحالی اعلام شده است که مجلس نمایندگان ایالات متحده از «شو زی چو»، مدیرعامل TikTok، درخواست کرده تا هفته آینده به سؤالاتی در مورد تلاش‌های این برنامه برای محافظت از کودکان در برابر محتواهای نامناسب پاسخ دهد.

تیک تاک به این دلیل که اطلاعات کاربران خود را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد و این امر منافع امنیتی غرب را تضعیف می‌کند، در چند وقت گذشته تحت نظارت موشکافانه و دقیقی قرار گرفته است.

طبق گزارش رویترز، «الیور داودن»، وزیر دفتر کابینه بریتانیا در بیانیه‌ای گفت:

«امنیت اطلاعات حساس دولتی باید در درجه اول قرار داشته باشد؛ بنابراین امروز این برنامه را در دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کنیم. استفاده از سایر برنامه‌هایی که داده‌ها را استخراج می‌کنند نیز تحت بررسی قرار می‌گیرد.»

شبکه اجتماعی چینی

ممنوعیت تیک تاک در نیوزلند

در نیوزلند نیز تیک‌تاک در تمام دستگاه‌هایی که به شبکه پارلمان دسترسی دارند تا پایان ماه مارس ممنوع خواهد شد. «رافائل گونزالس-مونترو»، مدیر اجرایی سرویس پارلمانی، در ایمیلی به رویترز اعلام کرد که این تصمیم پس از مشورت با کارشناسان امنیت سایبری و بحث‌های داخلی دولت و سایر کشورها اتخاذ شده است.

ایالات متحده، کانادا، بلژیک و کمیسیون اروپا قبلاً این برنامه را از دستگاه‌های رسمی خود ممنوع کرده بودند.

در همین حال، مدیرعامل تیک تاک به‌زودی برای اولین‌بار در مقابل کنگره حاضر خواهد شد و در تاریخ 23 مارس (3 فروردین‌ماه 1402) قرار است در برابر کمیته انرژی و بازرگانی مجلس شهادت دهد. «کتی مک‌موریس راجرز»، رئیس کمیته، به رویترز اعلام کرد که قانون‌گذاران «باید بدانند که این شرکت چه اقداماتی انجام می‌دهد تا فرزندان ما را از آسیب‌های آنلاین و آفلاین ایمن نگه دارد».

روز گذشته نیز در گزارش دیگری گفته شده بود که ایالات متحده در تلاش است تا ByteDance را به فروش تیک تاک مجبور کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی