ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

توییتر حالا تعداد بوکمارک‌های توییت‌ها را هم نشان می‌دهد

این ویژگی فعلاً برای کاربران iOS ارائه شده و آمار مربوط به آن کاملاً خصوصی است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

توییتر شروع به نمایش معیار عمومی جدیدی برای کاربران خود کرده است. اکنون در کنار تعداد ری‌توییت‌ و لایک‌، شمارنده‌ای برای تعداد بوکمارک‌های هر توییت نیز وجود دارد که اگرچه درحال‌حاضر فقط برای کاربران iOS نمایش داده می‌شود، اما ظاهراً برنامه‌هایی برای گسترش آن وجود دارد.

شاخص جدید توییتر نسبت به سایر معیارهای این شبکه اجتماعی یک تفاوت بزرگ دارد. برخلاف سایر معیارهای توییتر مانند تعداد لایک‌ها، نمی‌توان روی بوکمارک‌های تو‌ییتر ضربه زد تا دید چه کسی آن را به لیست خود اضافه کرده است. همان‌طور که حساب پشتیبانی توییتر توضیح می‌دهد، بوکمارک‌ها کاملاً خصوصی هستند و این شرکت «هرگز نشان نمی‌دهد که کدام حساب‌ها یک توییت را به لیست بوکمارک‌های خود اضافه کرده‌اند.» در این توییت نوشته شده است:

«ما عاشق بوکمارک‌ها هستیم که توییت‌ها را ذخیره می‌کند تا بعداً دوباره آن‌ها را مشاهده کنیم. از امروز در iOS تعداد کل دفعاتی که یک توییتر بوکمارک شده است را می‌توانید مشاهده کنید. البته نگران نباشد، بوکمارک‌های شما هنوز خصوصی هستند. ما هرگز نشان نمی‌دهیم که کدام حساب‌ها توییتی را به لیست بوکمارک‌های خود اضافه کرده‌اند.»

نظر ایلان ماسک درباره نمایش بوکمارک‌ها در توییتر

ایلان ماسک، مدیرعامل تو‌ییتر، نظر خود در مورد این ویژگی را به شیوه‌های متفاوتی ارائه کرده است. او در یکی از توییت‌های خود آن را یک «لایک غیررسمی بی‌علامت» خوانده و همچنین در توییت دیگری از آن به‌عنوان «یک پیشرفت بزرگ برای توییتر» یاد کرده است.

برای تولیدکنندگان محتوا یا حساب‌های مربوط به یک کسب‌و‌کار، این آمار می‌تواند مفید باشد؛ زیرا نشان می‌دهد که دنبال‌کنندگان پست‌های شما را دوست دارند یا خیر.

اضافه‌شدن این ویژگی در توییتر با انتقادات مختلفی مواجه شده است و برخی کاربران آن را اساساً بی‌معنی می‌دانند. برخی از کاربران به این موضوع اشاره کرده‌اند که تو‌ییتر آمارهای مختلف زیادی از توییت‌های فردی کاربران نمایش می‌دهد که این امر صفحه توییت را به‌هم ریخته است. ازجمله نگرانی‌های مربوط به این ویژگی می‌توان به نمایش تعداد بوکمارک‌های عکس‌های شخصی یک کاربر اشاره کرد که اکثراً زنان به آن اشاره کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی