ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
مالی و سرمایه گذاری

مایکروسافت به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و روسیه، 3 میلیون دلار جریمه پرداخت می‌کند

در این پرونده گفته شده که مایکروسافت از عدم ارائه نرم‌افزار و سرویس‌های خود به شرکت‌های موجود در لیست سیاه آمریکا شکست خورده است.

پس از اینکه مشخص شد مایکروسافت نرم‌افزار و خدماتش را در دسترس شرکت‌ها و افراد موجود در لیست سیاه آمریکا که در منطقه کریمه اوکراین هستند، قرار می‌دهد، این شرکت با پرداخت بیش از 3 میلیون دلار جریمه برای رفع اتهام مربوط به نقض تحریم‌های آمریکا علیه روسیه و کشورهای دیگری ازجمله ایران موافقت کرده است.

طبق گزارش رویترز، مایکروسافت موافقت کرده که با پرداخت حدود 3 میلیون دلار جریمه به خزانه‌داری ایالات‌متحده، پرونده مربوط به 1300 نقض آشکار تحریم‌ها را حل‌وفصل کند. جریمه غول فناوری در رابطه با تحریم کشورهای کوبا، ایران، سوریه و روسیه پرداخت خواهد شد که صادرات خدمات یا نرم‌افزارهای ساخت ایالات‌متحده به آن‌ها را ممنوع می‌کند و اخیراً فاش شد که مایکروسافت آن را نقض کرده است.

وزارت خزانه‌داری در بیانیه خود توضیح داد که اکثر تخلفات که بین سال‌های 2012 و 2019 اعمال شده است، به کاربران مسدود‌شده روسی واقع در منطقه کریمه اوکراین مربوط می‌شود و مایکروسافت در شناسایی و جلوگیری از استفاده از محصولاتش توسط آن‌ها شکست خورده است. روسیه در سال 2014 کریمه را اشغال کرد و سپس در اوایل سال 2022 به اوکراین حمله نمود.

بیانیه مایکروسافت درباره حل‌وفصل این پرونده

مایکروسافت در بیانیه‌ای که توسط ایمیل به رویترز ارسال کرده، شکست خود در پایبندی به تحریم‌ها را پذیرفته و گفته است که ضمن همکاری با تحقیقات درحال انجام، از حل‌وفصل این پرونده خرسند است. سخنگوی مایکروسافت گفت:

«مایکروسافت کنترل صادرات و پیروی از تحریم‌ها را بسیار جدی می‌گیرد؛ به همین دلیل است که پس از اطلاع از نقض‌ها و تخلفات تعدادی از کارمندان، ما به‌طور داوطلبانه آن‌ها را به مقامات مربوطه اطلاع دادیم.»

وزارت خزانه‌داری توضیح داد که عدم وجود اطلاعات کامل یا دقیق در مورد هویت مشتریان نهایی محصولات مایکروسافت باعث نقض تحریم‌ها توسط این شرکت شده است و افزود که در غربالگری‌های انجام‌شده توسط شرکت‌های مایکروسافت کاستی‌هایی وجود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی