ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک TruthGPT
هوش مصنوعی

ایلان ماسک برای رقابت با OpenAI و گوگل، هوش مصنوعی TruthGPT را می‌سازد

به گفته ایلان ماسک TruthGPT یک هوش مصنوعی حقیقت‌جو خواهد بود که تلاش می‌کند ماهیت جهان را درک کند.

چند روز پیش مشخص شد که ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی به نام X.AI را ثبت کرده است و حالا مدیرعامل توییتر در مصاحبه‌ای گفته است که می‌خواهد یک هوش مصنوعی به نام «TruthGPT» بسازد. این هوش مصنوعی یک گزینه سوم خواهد بود که OpenAI و گوگل را به چالش می‌کشد.

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس‌نیوز، هدف از توسعه TruthGPT را ساخت یک هوش مصنوعی حقیقت‌جو دانست که تلاش می‌کند ماهیت جهان را درک کند. مدیرعامل توییتر امیدوار است که این هوش مصنوعی بیش از اینکه آسیب‌زننده باشد، کارهای خوب انجام دهد:

«فکر می‌کنم این بهترین مسیر برای رسیدن به ایمنی است، از این نظر که هوش مصنوعی که به‌دنبال درک جهان باشد، بعید است انسان‌ها را نابود کند؛ چرا که ما بخش جالبی از جهان هستیم.»

ایلان ماسک در گذشته هم به TruthGPT اشاره کرده بود

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک X.AI

این اولین‌باری نیست که ماسک به TruthGPT اشاره می‌کند. مدیرعامل توییتر در ماه فوریه هم در توییتی گفته بود که ما به TruthGPT نیاز داریم. البته این‌بار وضعیت متفاوت از گذشته است؛ چرا که حالا ایلان ماسک شرکت هوش مصنوعی X.AI را ثبت کرده و همچنین هزاران پردازشگر گرافیکی خریده است.

همانطور که شاید بدانید، ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT به حساب می‌آید، بااین‌حال مدتی می‌شود که انتقادهایش از این شرکت را افزایش داده است و حتی چند وقت پیش همراه با چند فعال دنیای فناوری نامه‌ای سرگشاده برای توقف 6 ماهه توسعه هوش مصنوعی قدرتمند منتشر کرد.

ایلان ماسک در مصاحبه‌اش به این موضوع اشاره کرده که دیر وارد این بخش از دنیای فناوری شده است، اما سعی می‌کند که گزینه سومی ایجاد کند. با توجه به این گفته، مدیرعامل توییتر می‌خواهد با OpenAI یا مایکروسافت و همچنین گوگل رقابت کند.

ماسک همچنین در این مصاحبه «لری پیج»، هم‌بنیان‌گذار گوگل را به جدی‌نگرفتن امنیت هوش مصنوعی متهم کرده است. پیج هنوز واکنشی نسبت به این ادعا نشان نداده است.

درحال‌حاضر نمی‌دانیم ایلان ماسک چقدر درباره TruthGPT جدی است و اینکه کار روی این هوش مصنوعی شروع شده یا نه، اما با توجه به محبوبیت مدل‌های هوش مصنوعی و چت‌بات‌ها، انتظار می‌رود مدیرعامل توییتر در آینده نزدیک وارد این بخش از بازار شود؛ مخصوصاً پس از ثبت X.AI.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی