ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Starship Torch
علمی

اسپیس‌ایکس دست به عرضه استارشیپ متفاوتی زد؛ مشعلی به نام استارشیپ Torch!

مشعلی شبیه به فضاپیمای استارشیپ که از محل موتورهای رپتور آن آتش بیرون می‌آید!

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

در همان روزی که فضاپیمای استارشیپ قرار بود اولین آزمایش پرتاب مداری خود را انجام دهد و این اتفاق به‌دلیل اشکال فنی به تعویق افتاد، محصول دیگری از سوی اسپیس‌ایکس معرفی شد که Starship Torch نام دارد و با کاربرد متفاوتی به دست علاقه‌مندان می‌رسد.

اسپیس‌ایکس شاید در پرتاب فضاپیمای مورد انتظار استارشیپ ناکام بود، اما استارشیپ دیگری را عرضه کرده است که ابعاد بسیار کوچک‌تری داشته و به‌عنوان نوعی مشعل کاربرد دارد. Starship Torch با قیمت 175 دلار ظاهری شبیه به فضاپیمای مشهور این شرکت دارد و از بخش تحتانی آن، یعنی در محلی که در نمونه واقعی موتورهای رپتور قرار دارند، آتش بیرون می‌آید.

Starship Torch چه کاربردهایی دارد؟

در بخش توضیحات این محصول در وب‌سایت اسپیس‌ایکس نوشته شده است: «مرد سیاه‌پوش، «جانی کش»، چیزهایی درباره تمایل به سوختن می‌دانست. اما عشق تنها چیزی نیست که می‌سوزاند. گاهی اوقات صرفاً می‌خواهید لایه قندیِ روی کرم بروله کاراملی یا کمی پنیر را ذوب کنید، بدون اینکه مواد زیر آن را بسوزانید. اینجاست که Starship Torch وارد می‌شود.»

این شرکت می‌گوید مشعل آن‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده که شعله‌اش در برابر باد مقاوم است. اسپیس‌ایکس ادعا می‌کند که این محصول در بیرون از آشپزخانه هم کاربرد دارد و می‌تواند برای روشن‌کردن شمع یا شومینه استفاده شود. در فروشگاه این شرکت آمده است: «چه کسی به کبریت‌های ضعیف نیاز دارد، وقتی قدرت استارشیپ در دستان شماست؟»

زمانی که از مشعل استارشیپ استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را به‌عنوان ماکتی از فضاپیمای قدرتمند اسپیس‌ایکس در قفسه‌های تزئینی خود قرار دهید. این شرکت می‌گوید دستگاه مذکور با مقیاس 1:200 ساخته شده است.

این محصول بدون گاز عرضه می‌شود، اما همان‌طور که می‌توان به فضاپیمای استارشیپ سوخت تزریق کرد، این دستگاه هم می‌تواند از مخزن‌های استاندارد گاز بوتان استفاده کند. حالا با عرضه مشعل استارشیپ، باید منتظر باشیم تا ببینیم فضاپیمای این شرکت در پرتاب بعدی که پنج‌شنبه انجام می‌شود، موفق خواهد بود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی