ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تعدیل نیرو
استراتژی رشد

متا در دور جدید تعدیل نیرو، ۴۰۰۰ کارمند دیگر خود را اخراج می‌کند

هنوز مشخص نیست که در این دور جدید، کارمندان کدام بخش‌ها اخراج خواهند شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

متا که در چند وقت گذشته بسیاری از کارمندان خود را اخراج کرده است، اکنون طبق گفته چند فرد شاغل در این شرکت، ظاهراً قصد دارد تا دور جدیدی از تعدیل نیرو یا اخراج دسته‌جمعی کارمندان را آغاز کند.

طبق گزارش Vox که براساس گفته‌های منابع داخل این شرکت نوشته شده، متا اکنون قصد دارد 4 هزار کارمند خود را اخراج کند. «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا قبلاً گفته بود که اخراج‌های مربوط به ماه آوریل بر کارمندان بخش‌های فناوری تأثیر گذار خواهد بود و ظاهراً دور دیگری از اخراج‌ها نیز برای ماه می برنامه‌ریزی شده است.

در برخی گزارش‌ها حدس زده شده که احتمالاً کارمندان پروژه‌ها و تیم‌های اپلیکیشن فیسبوک و واحد Reality Labs که مسئول تجربه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی متا است، در این دور جدید، کار خود را از دست خواهند داد. نشریه Business Insider نیز در گزارش خود ذکر می‌کند افرادی که روی توسعه بازی‌ها کار می‌کنند، احتمالاً فعلاً اخراج نخواهند شد، زیرا متا در تلاش است تا متاورس را به گیمرهای سنتی ارائه کند.

تعدیل نیرو در متا و شرکت‌های فناوری

اخراج دسته‌جمعی کارمندان متا به‌عنوان بخشی از استراتژی‌های جدید این شرکت برای بازسازی گسترده‌تر آن انجام می‌شود که مارک زاکربرگ از آن به عنوان «سال کارآمدی» یاد کرده است. زاکربرگ این برنامه جدید را ابتدا در آبان‌ماه سال گذشته با اخراج 11 هزار کارمند آغاز کرد و اسفند‌ماه سال گذشته نیز 10 هزار کارمند دیگر اخراج شده بودند.

شرکت‌های دیگری از دنیای فناوری نیز در چند وقت گذشته به دلایل مختلفی مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند. از جمله آن‌ها می‌توان به توییتر اشاره کرد که هرچند ایلان ماسک، مدیرعامل آن در سال گذشته گفته بود حالا به دنبال استخدام نیروهای جدید هستیم، یک بار دیگر بخشی از کارمندان خود از جمله مدیر تیم توییتر بلو را اخراج کرد. علاوه بر این، در گزارش‌هایی از ماه جاری به آغاز احتمالی تعدیل نیرو در اپل اشاره شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی