ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک آبی توییتر
نرم افزار و اپلیکیشن

توییتر حذف تیک‌های آبی قدیمی را آغاز کرد؛ استثنا برای حساب‌ برخی افراد مشهور

برخی افراد مشهور از جمله «استفن کینگ»، نویسنده معروف داستان‌های ترسناک و «لبرون جیمز»، ستاره بسکتبال همچنان تیک آبی خود را حفظ کرده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

توییتر از مدت‌ها قبل در مورد حذف تیک‌های آبی قدیمی صحبت کرده و اکنون این شبکه اجتماعی شروع به حذف آن‌ها از پروفایل کاربران کرده است. از این پس برای دریافت این تیک تأیید، باید هزینه ماهانه 8 دلار سرویس آبی را پرداخت کرد. همچنین کسب‌و‌کارها می‌توانند بدون اشتراک تیک طلایی و حساب‌های دولتی و سازمان‌های چندجانبه تیک خاکستری دریافت کنند.

در حال حاضر همانطور که گزارش‌های مختلفی اعلام کرده‌اند، تیک آبی حساب چندین نویسنده و خبرنگار از جمله «مت پیرس»، خبرنگار لس‌آنجلس تایمز برداشته شده است. توییتر اولین بار در سال 2009 تیک آبی را معرفی کرد تا احتمال جعل هویت را کاهش دهد و روی افراد با سابقه در زمینه‌هایی مانند سیاست، سرگرمی و رسانه تمرکز کند.

با این حال، ایلان ماسک پس از خرید توییتر در سال 2022 ادعا کرد که حساب‌های تایید شده «منقضی» زیادی وجود دارد و سیستم قدیمی باید حذف شود. او از سرویس توییتر بلو به‌عنوان راهی برای عمومی کردن این تیک‌ها یاد کرد. با این حال در ابتدای معرفی هزینه جدید سرویس بلو برای دریافت تیک آبی، کاربران از این ویژگی برای جعل هویت چهره‌های برجسته از جمله خود ماسک استفاده کردند و توییتر مجبور شد تا این سرویس را به‌طور موقف متوقف کند و دوباره راه‌اندازی کند.

سرانجام، روز گذشته، این شبکه اجتماعی پس از چندین بار ادعا توسط ایلان ماسک، رسماً اعلام کرد که تیک‌های آبی قدیمی را حذف خواهد کرد.

هدیه ماسک برای برخی افراد مشهور: تیک آبی توییتر

هرچند توییتر تصمیم گرفته تا تیک‌های آبی قدیمی سیستم خود را حذف کند، ظاهراً برخی افراد مشهور مانند «استفن کینگ»، نویسنده معروف داستان‌های ترسناک، بدون نیاز به پرداخت هزینه اشتراک، موفق شده‌اند تا تیک آبی حساب خود را حفظ کنند. ایلان ماسک در توییت کوتاهی نوشت که خودش شخصاً برای برخی افراد این هزینه را پرداخت کرده است.

«لبرون جیمز»، ستاره بسکتبال که اخیراً در توییتر گفته بود قرار است تیک آبی خود را از دست بدهد، زیرا هزینه مربوط به اشتراک آن را پرداخت نخواهد کرد نیز همچنان نشان تأیید خود را دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی