ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بایننس
تکنولوژی

وزارت دادگستری آمریکا نقض تحریم‌های روسیه توسط بایننس را بررسی می‌کند

بلومبرگ می‌گوید وزارت دادگستری آمریکا درحال انجام تحقیقاتی پیرامون نقض تحریم‌ها علیه روسیه توسط صرافی بایننس است.

وزارت دادگستری آمریکا ظاهراً درحال انجام تحقیقاتی پیرامون صرافی رمزارزی بایننس است تا ببیند این شرکت پس از تهاجم روسیه به اوکراین، با نقض تحریم‌های ایالات‌متحده به کاربران روس اجازه دسترسی به خدمات خود را داده است یا خیر.

به گزارش بلومبرگ، آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا جدیدترین اقدامی است که پس از تحقیقات مشترک با اداره درآمد داخلی آمریکا در سال 2021 درباره این صرافی جهانی انجام می‌شود. پنج منبع آگاه به این خبرگزاری اعلام کرده‌اند که وزارت دادگستری حالا به‌طور جدی درزمینه نقض تحریم‌ها توسط بایننس مشکوک شده است.

سخنگوی بایننس یا وزارت دادگستری هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده‌اند؛ اما این صرافی می‌گوید به‌طور کامل تابع تحریم‌های بین‌المللی و تحریم‌های آمریکاست.

در اواخر ماه مارس 2023، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) از بایننس به اتهام عرضه مشتقه‌های رمزارزی ثبت‌نشده تحت قوانین ایالات‌متحده شکایت کرد. بااین‌حال، این صرافی همواره با رد این ادعا اعلام کرده است که آن‌ها بزرگ‌ترین تیم تبعیت از قوانین در جهان را دارند. این تیم ظاهراً با 700 عضو هر هفته حدود 1300 درخواست دولتی را بررسی می‌کند.

بایننس در روزهای اخیر اعلام کرد که مقابله با کاربران کره شمالی را هم جدی‌تر کرده است. این شرکت می‌گوید آن‌قدر با این کاربران مقابله کرده و در برابر روش‌های دورزدن تحریم توسط آنان ایستاده است تا به آن‌ها بفهماند که جایی برای فعالیتشان وجود ندارد.

از سوی دیگر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز از اوایل سال 2022 درحال تحقیق پیرامون رابطه بایننس با دو شرکت دیگر متعلق به «چنگ‌پنگ ژائو» است. آقای ژائو هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل بایننس است.

پیش‌تر هم گزارش‌هایی درباره نقض تحریم‌ها توسط بایننس اعلام شده بود. در تابستان پارسال رویترز در گزارشی اعلام کرد که این صرافی بزرگ همچنان به کاربران ایرانی اجازه داده است تا در پلتفرم این شرکت فعالیت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی