ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بوگاتی ویرون
اخبار خودرو

یک میلیارد تومان برای تعویض شمع و کوئل؛ هزینه عجیب نگهداری از بوگاتی ویرون!

شکی در این نیست که نگهداری از یک ابرخودروی میلیون دلاری هزینه بسیار زیادی را طلب می‌کند، اما بوگاتی ویرون در این زمینه رکوردشکن است.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

شکی در این نیست که نگهداری از یک ابرخودروی میلیون دلاری هزینه بسیار زیادی را طلب می‌کند؛ اما آیا می‌توانید حدس بزنید که تعویض شمع برای ابرخودرویی مثل بوگاتی ویرون چقدر آب می‌خورد؟ به‌تازگی یکی از کاربران ردیت با انتشار پستی به این موضوع و به برخی هزینه‌های دیگر اشاره کرده است که نگاهی به آن خالی از لطف نیست.

این کاربر که ظاهراً مالک بوگاتی ویرون است، ادعا می‌کند دو سیلندر شماره 13 و 16 در سرعت‌ بالای 225 کیلومتر جرقه‌زنی مناسبی نداشته‌اند. به همین خاطر وی با مراجعه به یک تعمیرگاه شمع و کوئل را تعویض کرده است. این فرد می‌گوید هر پک کوئل برای وی 730 دلار هزینه داشته و یک ماه طول کشیده تا آن‌ها به دستش برسند. جالب اینکه وی با تمجید از کیفیت بسته‌بندی، آن را همتراز با کیفیت بوگاتی ویرون می‌داند!

بوگاتی ویرون

شمع‌های بوگاتی ویرون تفاوت چندانی با شمع‌های 18 دلاری سایر محصولات گروه فولکس واگن ندارند، اما از آنجایی که شمع‌های این ابرخودرو حامل نشان بوگاتی هستند، با قیمت 170 دلار به فروش می‌رسند؛ یعنی حدوداً ده‌برابر گران‌تر! نکته تأمل‌برانگیز اینکه با وجود چنین ارقامی، هزینه نهایی تعویض شمع و کوئل به 20 هزار دلار رسیده است!

بوگاتی ویرون

پیچیدگی بوگاتی ویرون و نیاز به دستمزد فراوان!

شاید بدانید دسترسی به موتور ویرون و تعویض قطعات با سختی‌های بسیار زیادی همراه است و باید پنل‌های بدنه با دقتی بالا از جای خود خارج شوند. به‌طور خلاصه باید گفت به‌جز سپر عقب، لازم است سایر پنل‌ها باز شوند. از‌این‌رو درصورت خرابی و نیاز به تعویض قطعه، بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های موجود به دستمزد اختصاص پیدا می‌کند.

ویرون

پس از باز‌کردن پنل‌ها، فرایندهای تعمیر یا تعویض باز‌هم کار ساده‌ای نیست و برای دسترسی به کوئل و شمع‌، باید سایر قطعات را از جای خود خارج کرد. علاوه‌براین، باید گفت به‌دلیل پیچیدگی موتور ویرون، تکنسین‌ها باید با دقتی فوق‌العاده زیاد نسبت به تعویض شمع، کوئل یا هر قطعه دیگر اقدام کنند.

بوگاتی ویرون

ذکر این نکته ضروری است که تعویض شمع و کوئل بوگاتی ویرون نیازمند 40 الی 50 ساعت زمان است، اما تکنسین بوگاتی ویرون مورد‌بحث در 35 ساعت پروژه را جمع کرده است!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی