ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گروه مپنا
خودرو

توافق برقی‌سازی موتورسیکلت‌های تهران با مشارکت مپنا و گروه بهمن امضا شد

به‌تازگی توافقی برای ایجاد ایستگاه شارژر و عرضه موتورهای برقی توسط مپنا و گروه بهمن موتور شکل گرفته است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۲۳:۳۰

به‌تازگی جلسه‌ای به میزبانی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) برگزار شده است. در این جلسه توافقنامه همکاری مشترکی بین معاونت حمل‌و‌نقل شهرداری تهران، شرکت مکو (زیرمجموعه گروه مپنا) و گروه بهمن به امضا رسید. این توافقنامه با هدف توسعه موتورسیکلت برقی، ایجاد زیرساخت شارژ وسایل نقلیه برقی و خدمات باتری سواپ موتورسیکلت‌های برقی ایجاد شده است.

این توافقنامه شامل همکاری استراتژیک بلندمدت به‌منظور احداث ایستگاه‌های شارژ و تأمین سیستم‌های مرتبط با باتری سواپ موتورسیکلت‌های برقی می‌شود. همچنین مشارکت در طراحی سیستم موتورسیکلت برقی متناسب با زیرساخت شارژ توسعه‌داده‌شده توسط گروه مپنا نیز در آن گنجانده شده است. دیگر بند این قرارداد مشارکت در ارائه خدمات نرم‌افزاری متصل و همکاری در ارائه کیف پول الکترونیکی و مکانیزم‌های تشویقی برای مشتریان است.

براساس مفاد این توافقنامه، هر سه طرف مسئولیت‌های مهمی را پذیرفتند. این مسئولیت‌ها به‌منظور ایجاد زیرساخت شارژ موتورسیکلت‌های برقی با قابلیت باتری سواپ و تأمین حداقل ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی انجام خواهد شد. شرکت مکو از گروه مپنا وظیفه توسعه پک باتری برای موتورسیکلت‌های برقی، تولید و احداث ایستگاه شارژ و زیرساخت‌های تأمین انرژی و سرویس‌های متصل را بر عهده گرفت. گروه بهمن مسئول توسعه و تأمین موتورسیکلت‌های برقی و مشارکت در توسعه زیرساخت‌ها شد. شهرداری تهران نیز مسئولیت تأمین تسهیلات لازم و مکان‌های احداث ایستگاه شارژ و باتری سواپ را بر عهده خواهد داشت.

بازدید از ایده‌های نوین گروه مپنا

در این نشست مهندس «جلال بهرامی»، معاون حمل‌و‌نقل ترافیک شهرداری تهران، توسعه و تولید موتورسیکلت برقی، ایجاد زیرساخت‌ها و ایستگاه‌های شارژ و سیستم باتری سواپ موتورسیکلت‌های برقی را اولویت مهمی در راستای توسعه حمل‌و‌نقل برقی دانست. او اعلام کرد که شهرداری تهران از هرگونه توافق در این راستا استقبال خواهد کرد. در ادامه، دکتر «رفان»، مدیرعامل شرکت مکو، ابراز امیدواری کرد که همکاری گروه مپنا، گروه بهمن و شهرداری تهران با توجه به تجربیات سازنده می‌تواند اتفاقات خوبی را در حوزه حمل‌و‌نقل برقی عمومی در کشور رقم بزند.

مهندس «علی‌مرادلو»، مدیرعامل گروه بهمن نیز توضیحاتی درخصوص سابقه شرکت ایران دوچرخ (زیرمجموعه گروه بهمن) و فعالیت‌های این گروه درزمینه تولید موتورسیکلت‌های برقی بیان کرد. او از دستاوردهای گروه مپنا در جهت توسعه زیرساخت شارژ وسایل نقلیه برقی به ویژه پلتفرم باتری سواپ موتورسیکلت برقی تمجید کرد. در ادامه، وی نسبت به آینده این همکاری ابراز امیدواری نمود. او این همکاری را گام مهمی در جهت کاهش آلودگی هوای کلانشهرها و اجرای مسئولیت اجتماعی مشترک عنوان کرد.

در بازدیدی که قبل از جلسه برگزار شد، فرایند تعویض باتری موتورسیکلت برقی به‌طور کامل انجام گرفت. همچنین اپلیکیشن باتری سواپ که توسط مهندسین مرکز کسب‌وکار برقی‌سازی گروه مپنا توسعه داده شده است، بررسی شد. علاوه‌برآن نحوه ارتباط این اپلیکیشن با ایستگاه شارژ باتری سواپ و سرورهای مستقر در شرکت مکو و سایر امکانات و قابلیت‌های این اپلیکیشن و داشبورد مدیریتی و مانیتورینگ ایستگاه‌های شارژ موتورسیکلت ارائه شد و مورد استقبال حضار قرار گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی