ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

در راه بازگشت به ماه؛ ناسا برای پرتاب مأموریت آرتمیس ۲ در نوامبر ۲۰۲۴ آماده می‌شود

مقامات ناسا تأیید کردند که هنوز پرتاب آرتمیس ۲ در نوامبر ۲۰۲۴ را هدف قرار می‌دهند، اگرچه خطر تاخیر چند هفته‌ای برای آن وجود دارد.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

ناسا در حال آمادگی برای دومین قسمت از برنامه خود برای بازگرداندن انسان‌ها به ماه است. در آرتمیس ۲، چهار فضانورد سوار کپسول اوریون به دور ماه می‌روند تا سیستم‌های آن را آزمایش کنند و راه را برای فرود در سفر بعدی هموار کنند.

روز سه‌شنبه، سرنشینان آن، متشکل از رید ویسمن، ویکتور گلوور، کریستینا کوک و جرمی هانسن اولین بازدید حضوری خود را به خانه جدیدشان در این ماموریت ده روزه داشتند.

ناسا در مسیر پرتاب آرتمیس ۲ در نوامبر ۲۰۲۴ است

مقامات ناسا روز سه‌شنبه تأیید کردند که هنوز پرتاب آرتمیس ۲ در نوامبر ۲۰۲۴ را هدف قرار می‌دهند، اگرچه خطر تاخیر چند هفته‌ای برای آن وجود دارد.

آرتمیس ۲ قرار نیست روی ماه فرود بیاید. اما اگر پیمانکاران ناسا آماده‌ پرواز در تاریخ پرتاب هدف در دسامبر ۲۰۲۵ باشند، آرتمیس ۳ این کار را خواهد کرد.

آرتمیس ۳ قصد دارد از استارشیپ برای فرود بر سطح ماه استفاده کند، اما آژانس درمورد آماده شدن‌ به موقع سیستم فرود انسانی تردید دارد‌. این سیستم همچنین به انتقال سوخت در مدار نیاز دارد که قبلا هرگز انجام نشده است.

لباس‌های فضایی جدیدی که برای این برنامه طراحی شده‌اند نیز می‌توانند پرتاب به‌موقع این ماموریت را به‌هم بریزند.
جیم فری، مدیر برنامه آرتمیس، گفت که اگر این سیستم‌ها آماده‌ نباشند، ناسا حاضر است تا ماموریت متفاوتی را انجام دهد. او افزود:

کاری که ما باید انجام دهیم این است که انتظار داشته باشیم با خیال راحت پرواز کنیم. سپس هدف خود را پیش ببریم و از علم برای درک وسایل نقلیه و سیستم‌ها استفاده کنیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی