ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فالکون 9
نجوم و فضا

اسپیس‌ایکس در نظر دارد چهار موشک فالکون 9 را به فضا پرتاب کند

این هفته ماموریت‌های موشکی زیادی انجام خواهد شد که چهار مورد آن‌ها توسط اسپیس‌ایکس و فالکون 9 انجام می‌شود.

با یک هفته بسیار شلوغ برای پرتاب‌های موشکی مواجه هستیم و اسپیس‌ایکس با راکت فالکون 9 خود بیشترین پرتاب‌ها را در این هفته انجام خواهد داد.

ابتدا در امروز (یکشنبه، 14 خردادماه) دو پرتاب توسط SpaceX در فلوریدا انجام می‌شود. در اولین پرتاب که توسط موشک فالکون 9 انجام خواهد شد، 22 ماهواره استارلینک به مدار پایین زمین پرتاب خواهند شد. این مأموریت قرار است عصر امروز (حدود ساعت 17:26 دقیقه به وقت ایران) انجام شود و از طریق وب‌سایت اسپیس‌ایکس قابل مشاهده است.

اسپیس ایکس

چند ساعت بعد (23:42 دقیقه به وقت ایران)، فالکون 9 دیگری با یک فضاپیمای دراگون 2 به پرواز در خواهد آمد. در این مأموریت، محموله‌هایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال خواهد شد.

پرتاب بعدی به موشک Kinetica 1 شرکت چینی CAS Space مربوط می‌شود که دومین پرتاب آن است و به دور 26 ماهواره خواهد چرخید. این مأموریت نیز در ساعت 11:41 دقیقه (به وقت ایران) روز چهارشنبه، 17 خردادماه انجام خواهد شد.

مأموریت‌های فالکون 9 برای آخر هفته

پس از آن در روز پنج‌شنبه (18 خردادماه)، فالکون 9 دیگری به فضا پرتاب می‌شود که ده‌ها ریزماهواره کوچک و نانوماهواره را برای مشتریان تجاری و دولتی حمل خواهد کرد. هنوز زمان مشخصی برای این پرتاب در نظر گرفته نشده است.

چهارمین و آخرین مأموریت این هفته، موشک فالکون 9 دیگری است که در جریان آن، دو ماهواره اینترنتی O3b mPOWER شرکت مخابرات لوکزامبورگی SES به مدار میانی زمین ارسال خواهد شد. این مأموریت نیز در روز جمعه، (19 خردادماه) و ساعت 02:45 دقیقه بامداد به وقت ایران برگزار خواهد شد که از طریق وب‌سایت اسپیس‌ایکس قابل مشاهده است.

ماموریت فضایی

اسپیس‌ایکس درحالی با مأموریت‌های خود مشغول اضافه‌کردن ماهواره‌های جدیدی به سامانه استارلینک خود است که اخیراً شرکت مخابراتی ای‌تی‌اندتی (AT&T) تلاش کرده بود تا مانع از ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای گوشی‌ها شود. سال گذشته، T-Mobile و اسپیس‌ایکس از همکاری مشترک خود خبر دادند که طی آن، مشترکین این اپراتور می‌توانند حتی در دورافتاده‌ترین مکان‌ها به ماهواره‌های نسل دوم سرویس استارلینک متصل شوند. این دو شرکت قصد دارند اولین آزمایش‌های خود را در سال جاری میلادی انجام دهند و FCC در ماه آوریل بررسی نظرات مربوط به آن را آغاز کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی