ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارشیپ
نجوم و فضا

سومین پرواز آزمایشی استارشیپ 24 اسفندماه انجام خواهد شد

استارشیپ نهایتاً قرار است در سال 2025 دو فضانورد را به سطح ماه خواهد برد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۵

اسپیس ایکس رسماً اعلام کرد که سومین پرواز آزمایشی موشک قدرتمند استارشیپ در تاریخ 14 مارس، یعنی 24 اسفندماه انجام خواهد شد.

اولین آزمایش Starship در آوریل سال گذشته میلادی انجام شد و موشک اسپیس ایکس در هوا منفجر شد. پس از آن در آبان‌ماه قدرتمندترین راکت ساخت بشر برای دومین‌بار آزمایش شد که در جریان آن دو بخش بالایی و پایینی از هم جدا شدند، اما درنهایت هم بوستر و هم فضاپیما در هوا منفجر شدند.

سومین پرواز آزمایشی استارشیپ

حالا شرکت فضایی متعلق به ایلان ماسک با انتشار پست جدیدی در شبکه اجتماعی ایکس، یک شمارش معکوس را برای پخش زنده سومین پرواز آزمایش استارشیپ آغاز کرده است که در تاریخ 14 مارس برگزار خواهد شد. ایلان ماسک نیز ماه گذشته به انجام این آزمایش در ماه مارس اشاره کرده بود.

اسپیس ایکس همچنین اخیراً ویدیویی از آزمایش آماده‌سازی بوستر و فضاپیمای راکت غول‌پیکر خود را منتشر کرده بود. در این آزمایش، تمام 33 موتور Raptor روی بوستر Super Heavy که به‌عنوان اولین مرحله از موشک استارشیپ عمل می‌کنند، روشن شدند. استارشیپ و سوپرهوی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاملاً قابل استفاده مجدد باشند و روزی فضانوردان را به مریخ و ماه برسانند.

ناسا علاقه زیادی به فعالیت‌های اسپیس ایکس روی استارشیپ دارد، زیرا می‌خواهد از آن برای فرستادن فضانوردان به مأموریت‌هایی در اعماق فضا استفاده کند. ناسا قراردادی با شرکت اسپیس ایکس بسته است که طی آن از یک نسخه تغییریافته استارشیپ برای حمل دو فضانورد به سطح ماه در مأموریت آرتمیس 3 استفاده می‌شود. این مأموریت برای سال 2025 برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی