ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس‌ایکس
نجوم و فضا

اسپیس ایکس می‌خواهد با کارخانه جدید استارفکتوری روزی یک استارشیپ بسازد

اسپیس ایکس اهداف بسیار جاه‌طلبانه‌ای دارد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

مطمئناً پرواز آزمایشی قدرتمندترین فضاپیمای جهان در این هفته میخکوب‌کننده بود. بااین‌حال ظاهراً اسپیس ایکس به‌دنبال اهداف بسیار بلندپروازانه دیگری است و قصد دارد در کارخانه جدید خود، روزی یک استارشیپ بسازد.

به گزارش Space.com، اسپیس ایکس اکنون با ادامه توسعه Starfactory، که یک مرکز تولیدی جدید حال ساخت در سایت استاربیس این شرکت در جنوب تگزاس است، قصد دارد پیشرفت خود را با برنامه استارشیپ توسعه دهد. از آنجایی که به‌نظر می‌رسد از استارشیپ برای زندگی بشریت در سیاره‌های دیگر نهایت استفاده صورت پذیرد، اسپیس ایکس هدف جاه‌طلبانه تولید روزانه یک استارشیپ در تأسیسات جدید خود را اعلام کرده است.

میزان وسعت تأسیسات استارفکتوری اسپیس ایکس

«جسی اندرسون»، مدیر مهندسی ساخت سازه‌های فالکون اسپیس ایکس می‌گوید:

«ما بخش بالایی فضاپیماها و تقویت‌کننده‌های فوق سنگین را ساخته‌ایم و آن‌ها آماده پرتاب یا درحال آزمایش برای چندین پرتاب بعدی هستند. استارفکتوری اسپیس ایکس همچنان درحال رشد است. آخرین فاز کارخانه‌ای که در دست ساخت قرار دارد، تابستان امسال افتتاح خواهد شد و صدها هزار مترمربع فضای بیشتر به ما می‌دهد.»

اسپیس‌ایکس

این مرکز بخشی از پایگاه استاربیس اسپیس ایکس در بوکاچیکا تگزاس، یکی از اولین فرودگاه‌های فضایی تجاری در جهان است. پس از تکمیل این کارخانه، هدف اسپیس ایکس در Starfactory، ساخت روزانه یک فضاپیمای استارشیپ است.

«کیت تایس»، مدیر مهندسی سیستم‌های کیفیت اسپیس ایکس، می‌گوید: «با ورود به این کارخانه، متوجه الهام‌بخش‌بودن آن خواهید شد. هنگام فکرکردن و حرف‌زدن درباره این کارخانه، انگار قلب من می‌خواهد از سینه‌ام بیرون بپرد! این استارفکتوری ما را قادر می‌سازد تا نرخ تولید خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم، زیرا به سمت هدف بلندمدت خود یعنی تولید یک استارشیپ در روز و نسخه دوم این فضاپیما می‌رویم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی