ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوفو
نجوم و فضا

وب‌سایت جدید پنتاگون عکس‌ها و ویدیوهای یوفوها را برای عموم منتشر می‌کند

در این وب‌سایت که به تازگی راه‌اندازی شده است، اطلاعاتی مانند عکس و ویدیوی پدیده‌های ناشناخته فضایی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

پنتاگون با راه‌اندازی یک وب‌سایت جدید، قصد دارد برخی از اطلاعات خود در مورد یوفوها (UFO) را با مردم به اشتراک بگذارد.

دکتر «شان کرکپاتریک»، مدیر برنامه «دفتر حل‌وفصل ناهنجاری در تمامی حوزه‌ها» (AARO) از زیرمجموعه وزارت دفاع آمریکا، در این وب‌سایت توضیح می‌دهد:

«تیم کارشناسان ما تلاش‌های دولت ایالات‌متحده برای بررسی پدیده‌های ناشناخته و غیرعادی (UAP) را با استفاده از یک چهارچوب علمی دقیق و رویکردی داده‌محور رهبری می‌کند. AARO از زمان تأسیس خود در ژوئیه 2022، گام‌های مهمی درزمینه جمع‌آوری داده‌ها، استانداردسازی الزامات گزارش‌دهی و کاهش تهدیدات احتمالی ناشی از UAP برداشته است.»

در ادامه این توضیحات آمده:

«ما مشتاقانه منتظر استفاده از این وب‌سایت برای ارائه اخبار جدید در مورد یافته‌های AARO و یافتن مکانیزم مناسبی برای گزارش‌های آن هستیم. با تشکر از بازدید شما.»

چه اطلاعاتی در مورد یوفوها ارائه خواهد شد؟

این وب‌سایت جدید توسط All-domain Anomaly Resolution Office یا AARO که زیرمجموعه وزارت دفاع است اداره می‌شود. وزارت دفاع در بیانیه‌ای درباره آن می‌گوید:

«این وب‌سایت اطلاعاتی مانند عکس و ویدیو را در مورد پرونده‌های حل‌و‌فصل‌شده UAP ارائه می‌کند، زیرا آن‌ها دیگر محرمانه نیستند و برای اعلام عمومی تأیید شده‌اند.»

همچنین در این بیانیه گفته شده یک ابزار گزارش‌دهی که هنوز راه‌اندازی نشده است، به کارمندان، اعضای خدماتی و پیمانکاران فعلی و سابق دولت‌ایالات متحده اجازه می‌دهد تا اطلاعات مربوط به UAPها را به اشتراک بگذارند.

در چند وقت گذشته توجه زیادی به یوفوها و پدیده‌های ناشناخته دیگر شده است. اواخر سال گذشته که دولت آمریکا از ثبت 366 گزارش جدید در سال 2022 خبر داده بود. امسال نیز ابتدا یکی از مقامات اطلاعاتی سابق ایالات‌متحده فاش کرد که دولت وسایل نقلیه «کاملاً یا تا حدی دست‌نخورده» از بیگانگان را در اختیار دارد و پس از آن دو شاهد و یک بازرس دولتی UFO گفته بودند سازمان‌های اطلاعات ایالات‌متحده در محل تصادف هواپیماهای ناشناخته، شواهدی از «زیست غیرانسانی» پیدا کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی