ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل OpenAI
کسب و کار

اپل هم مانند مایکروسافت کرسی خود در هیئت‌مدیره OpenAI را واگذار می‌کند

اگرچه فشارهای رگولاتوری احتمالاً باعث اتخاذ چنین تصمیماتی شده است، اما OpenAI با این دو غول فناوری جلساتی منظم خواهد داشت.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ تیر ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

براساس گزارش فایننشال تایمز، اپل نیز قصد دارد مانند مایکروسافت عمل کند و کرسی خودش در هیئت‌مدیره OpenAI را واگذار کند.

هفته گذشته در گزارشی گفته شده بود «فیل شیلر»، مدیر اپ استور و رئیس سابق بخش بازاریابی اپل، به‌عنوان ناظر به هیئت‌مدیره OpenAI ملحق می‌شود. ناظر هیئت‌مدیره سمتی غیررسمی است؛ فرد ناظر می‌تواند در جلسات هیئت‌مدیره حضور داشته باشد اما حق رأی‌ ندارد.

بااین‌حال، فایننشال تایمز در گزارش جدید خود ادعا کرده هم اپل هم مایکروسافت هم‌زمان با نظارت بسیار گسترده رگولاتوری‌ها روی سرمایه‌گذاری غول‌های فناوری در استارتاپ‌های هوش مصنوعی، قصد دارند کرسی‌هایشان در هیئت‌مدیره OpenAI را واگذار کنند.

ادامه همکاری OpenAI با اپل و مایکروسافت

همچنین به گفته یکی از سخن‌گویان OpenAI، این استارتاپ به‌عنوان بخشی از «رویکرد جدید برای اطلاع‌رسانی و تعامل با شرکای استراتژیک مهم خود» جلسات منظمی با آن‌ها برگزار خواهد کرد.

کمیسیون اروپا ماه گذشته گفته بود درحال بررسی همکاری مایکروسافت و OpenAI است. کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نیز سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، آمازون و گوگل در استارتاپ‌های هوش مصنوعی را بررسی می‌کند.

باوجود توافق اپل و OpenAI، چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT به iOS 18 و سایر سیستم‌عامل‌های اپل اضافه خواهد شد همچنین سیری قادر خواهد بود درخواست‌های پیچیده کاربران را برآورده کند. نکته قابل‌توجه این است که در این همکاری نه OpenA‌I نه اپل پولی پرداخت نمی‌کنند. به باور اپل این شرکت فناوری Op‌en‌AI را در اختیار صدها میلیون کاربر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل نباید هزینه‌ای به Op‌enAI بپردازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی