ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد
کسب و کار

FTC از دادگاه‌های آمریکا خواست جلوی خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت را بگیرند

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از دادگاه‌های این شرکت درخواست کرد تا در حکمی موقتی، مانع از انعقاد قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت شوند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) از دادگاه‌های این کشور درخواست کرده است تا با حکمی، به‌صورت موقت جلوی تکمیل‌شدن معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را بگیرند. FTC می‌خواهد با این کار فرصت کافی برای تدوین پرونده بزرگ‌تری را داشته باشد که از سوی دولت علیه این معامله درحال تنظیم است.

به گزارش CNBC، کمیسیون تجارت فدرال از دادگاه‌های آمریکا خواسته تا پیش از ضرب‌الاجل 18 ژوئیه (27 تیرماه) با یک حکم محدودکننده و یک دستور مقدماتی جلوی انعقاد این قرارداد خرید را بگیرند. FTC باور دارد که مایکروسافت با خرید اکتیویژن این قدرت را خواهد داشت تا رقبا را از دسترسی به محصولات گیمینگ این شرکت محروم کند یا کیفیت بازی‌ها را برای آن‌ها کاهش دهد یا برخی محتواها را از دسترس آن‌ها دور نگه دارد.

FTC نمی‌خواهد معامله مایکروسافت و اکتیویژن تکمیل شود

کمیسیون تجارت فدرال می‌گوید اگر این دو شرکت بتوانند معامله خود را تکمیل کنند، لغو این خرید و بازگرداندن شرایط به حالت قبلی، اگر نگوییم غیرممکن، اما بسیار سخت خواهد بود. FTC می‌گوید صدور یک حکم موقت برای جلوگیری از این خرید ضروری است، چون مایکروسافت و اکتیویژن نشان داده‌اند که هر لحظه ممکن است معامله خود را تکمیل کنند.

اگر تلاش FTC در دریافت حکم موقت نافرجام باشد، روند رسیدگی به این پرونده طبق زمان‌بندی موجود پیش می‌رود و قاضی این کمیسیون دراین‌باره تصمیم‌گیری خواهد کرد. اگر او علیه قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن رأی دهد، این شرکت‌ها می‌توانند به دادگاه‌های فدرال درخواست تجدیدنظر کنند. مدیران ارشد مایکروسافت از این سازوکار استقبال کرده‌اند.

FTC در ماه دسامبر 2022 از این معامله شکایت کرد و قرار شد این پرونده در پیشگاه قاضی حقوقی آن‌ها حاضر شود. جلسه استماع پرونده این کمیسیون در تاریخ 2 اوت (11 مردادماه) برگزار خواهد شد. گفتنی است که پیش‌تر سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نیز با خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت مخالفت کرده بود، بااین‌حال به‌نظر می‌رسد که این دو شرکت همچنان خواستار تکمیل معامله خود هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی