ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ساتیا نادلا سم آلتمن
کسب و کار

مدیرعامل مایکروسافت احتمال بازگشت سم آلتمن به OpenAI را رد نکرد

مدیرعامل مایکروسافت در مصاحبه‌ای به‌صورت ضمنی اعلام کرد که همچنان احتمال بازگشت سم آلتمن به OpenAI وجود دارد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۵

با وجود اینکه دیروز اعلام شد «سم آلتمن»، مدیرعامل سابق OpenAI، به مایکروسافت می‌پیوندد تا تیم جدید هوش مصنوعی این شرکت را هدایت کند، اما ظاهراً حتی «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت نیز مطمئن نیست که آلتمن در آینده چه مسیری را در پیش می‌گیرد؛ چرا که ظاهراً امکان بازگشت او به OpenAI هنوز وجود دارد.

ساتیا نادلا در مصاحبه تلویزیونی با CNBC گفت: «واضح است که ما می‌خواهیم اگر سم [آلتمن] و گرگ [براکمن] قرار نیست در OpenAI کار کنند، اینجا خانه‌ای شگفت‌انگیز داشته باشند.» او در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است آلتمن به OpenAI برگردد، افزود: «پاسخ این سؤال به هیئت‌مدیره، تیم مدیریت و کارمندان OpenAI برمی‌گردد...[مایکروسافت] با OpenAI همکاری می‌کند [و] واضحاً به خود افراد درون OpenAI بستگی دارد که آنجا بمانند یا به مایکروسافت بیایند. من پذیرای هر دو گزینه هستم.»

امکان بازگشت سم آلتمن به OpenAI همچنان وجود دارد

نادلا همچنین گفت که مایکروسافت خواستار تغییر شیوه مدیریت OpenAI و روابط آن‌ها با سرمایه‌گذاران در آینده است. به‌نظر می‌رسد که این اظهارنظر به گزارش‌ها درباره عدم اطلاع مایکروسافت از اخراج سم آلتمن اشاره دارد.

نادلا دقایقی بعد در مصاحبه دیگری با تلویزیون بلومبرگ درباره این سؤال که آیا آلتمن و براکمن حالا کارمندان مایکروسافت هستند یا خیر، گفت: «آن‌ها در پروسه پیوستن [به مایکروسافت] قرار دارند.» درمجموع به‌نظر می‌رسد که حتی ساتیا نادلا هم دقیقاً نمی‌داند که سم آلتمن برای آینده خود چه تصمیمی خواهد گرفت.

پیش از این دو مصاحبه، وب‌سایت ورج در گزارشی گفته بود که اگر اعضای هیئت‌مدیره OpenAI استعفا کنند، سم آلتمن و گرگ براکمن مایل به بازگشت به این شرکت هستند. آلتمن در پستی در صفحه شخصی خود نیز در خطاب به همکارانش در OpenAI به این موضوع اشاره کرده بود که آن‌ها به‌نحوی بالاخره با یکدیگر همکاری خواهند کرد، چون هدف و مأموریت مشترکی دارند.

حالا با توجه به نامه تهدیدآمیز صدها کارمند OpenAI و درخواست آن‌ها برای بازگشت سم آلتمن، باید منتظر بمانیم تا ببینیم بالاخره سرانجام این اتفاقات به کجا خواهد رسید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی