ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳
اخبار خودرو

افزایش قابل‌توجه قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳ در گرو ستاد تنظیم بازار

معمولا در آستانه نوروز، قیمت بسیار از کالاها و خدمات افزایش پیدا کرده و پس از آن تاحدی به قیمت قبلی بازمی‌گردد. این موضوع به طور خاص در مورد بلیت اتوبوس‌های مسافربری صدق می‌کند. مطابق ...

دلارام شرف الدین
نوشته شده توسط دلارام شرف الدین | ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

معمولاً در آستانه نوروز، قیمت بسیاری از کالاها و خدمات افزایش پیدا کرده و پس از آن تا حدی به قیمت قبلی بازمی‌گردد. این موضوع به‌طور خاص در مورد بلیت اتوبوس‌های مسافربری صدق می‌کند. مطابق با روال همیشگی، قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳ افزایش می‌یابد، ولی درصد آن بی‌سابقه و تکان‌دهنده است.

چند روز پیش، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور از افزایش قطعی بهای بلیت اتوبوس‌های مسافربری در ایام نوروز خبر داد. وی اظهار داشت که بلیت اتوبوس همانند سال گذشته احتمالا تا ۲۵ درصد گران‌تر می‌شود. بااین‌حال، گفته‌های اخیر رئیس سازمان راهداری، اظهارات رئیس اتحادیه را نقض کرده و به رقم قابل ملاحظه دیگری اشاره می‌کند.

مدت بسیار کوتاهی پس از اظهارات رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی، رئیس سازمان راهداری در مصاحبه‌ای اعلام کرد که درصد افزایش قیمت بلیت بیش از ۲۵ درصد بوده و درصورت تصویب ستاد تنظیم بازار، مسافران باید منتظر افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳ باشند.   

در ایام نوروز، اکثر اتوبوس‌ها راهی مقاصد یک‌طرفه می‌شوند و در هنگام بازگشت، تقریبا خالی از مسافر هستند. به همین خاطر افزایش قیمت بلیت این نوع وسایل نقلیه عمومی در آستانه و حین تعطیلات نوروزی تا حدودی توجیه‌پذیر است. با این حال انتظار می‌رود پس از گذشت این ایام و عادی شدن رفت و آمد مسافران، بهای بلیت به قیمت قبل بازگردد. ولی این اتفاق در سال گذشته رخ نداد.

اواخر سال ۱۴۰۱ بلیت اتوبوس‌های مسافربری ۲۵ درصد گران شد و پس از گذشت تعطیلات نوروزی و عادی‌شدن اوضاع، گران باقی ماند! شاید ۲۵ درصد رقم چندان قابل ملاحظه‌ای به نظر نرسد، ولی افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس در نوروز ۱۴۰۳ بدون شک مورد رضایت مسافران نخواهد بود. حال باید منتظر بود و دید که ستاد تنظیم بازار چه رقمی را برای افزایش بهای بلیت اتوبوس مجاز می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی