ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لاستیک خودرو
اخبار خودرو

کلاهبرداری در خرید‌وفروش لاستیک خودرو، تبعات کنترل نامطلوب بازار

بروز مشکل در فرایند توزیع لاستیک دولتی سبب افزایش کلاهبرداری در حوزه خریدوفروش لاستیک خودرو شده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱ مهر ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

بازار لاستیک طی چندماه اخیر شرایط نامطلوبی را تجربه کرده است. این شرایط به‌دلیل کاهش تولید، توزیع نامتوازن و افزایش قیمت ایجاد شده و درنتیجه فرایند خریدوفروش لاستیک خودرو دچار مشکلات جدی شده است. جدیدترین مشکل این فرایند، افزایش کلاهبرداری در حوزه فروش لاستیک دولتی است.

کلاهبرداری در حوزه خریدوفروش لاستیک خودرو، پس از آن صورت می‌گیرد که فرایند توزیع لاستیک دولتی نتوانست به اهداف خود دست یابد. عرضه لاستیک دولتی به‌صورت حضوری و اینترنتی تنها چند ماه دوام داشت و پس از آن دیگر مشتریان قادر به خرید این کالا نبودند. به عبارت دیگر، لاستیک دولتی تنها روی کاغذ وجود داشت و امکان خرید آن برای متقاضیان فراهم نبود. شرکت‌های تولیدکننده تایر نیز طی بازه‌های زمانی مختلف، سایت ثبت‌نام خود را از دسترس خارج کردند.

همچنین بخوانید: آخرین قیمت لاستیک و بازار عجیب تایر در ایران + جدول

در نتیجه فرایند نامطلوب عرضه و توزیع لاستیک دولتی، کلاهبرداران فرصت را غنیمت شمردند. این گروه با ارائه قیمت‌های پایین برای لاستیک دولتی در وب‌سایت‌ها یا کانال‌های تلگرامی، مشتریان را به خرید لاستیک دولتی با قیمتی ارزان تشویق می‌کنند. بسیاری از مشتریان که قدرت خرید خود را در طول چند سال اخیر از دست داده‌اند، به‌راحتی جذب این تبلیغات می‌شوند.

کلاهبرداری در خریدو‌فروش لاستیک خودرو جوانب دیگری هم دارد!

یکی دیگر از راه‌های کلاهبرداری در حوزه خرید‌وفروش لاستیک خودرو، عرضه آن به‌صورت اقساطی در فروشگاه‌های آنلاین یا کانال‌های تلگرامی است. مشتریان نیز که به‌دنبال فرصتی برای خرید لاستیک با قیمتی ارزان‌تر هستند، به‌راحتی جذب این تبلیغات می‌شوند. کلاهبرداران نیز پس از پرداخت مبلغ اولیه یا پیش‌پرداخت لاستیک، به‌آسانی ناپدید می‌شوند. البته ثبت شکایت از طریق پلیس فتا همواره امکان‌پذیر است؛ بااین‌حال، دردسرهای ناشی از کلاهبرداری به‌راحتی حل‌وفصل نمی‌شود.

تا زمانی که رویه عرضه لاستیک به شرایط مطلوب نرسد، چنین مسائلی همواره گریبان‌گیر مشتریان خواهد بود. در طول روزهای گذشته بازهم اخباری در‌خصوص کاهش تولید لاستیک منتشر شد که حاصل آن آشوب بیشتر در بازار لاستیک خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی