ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا سایبرتراک
اخبار خودرو

اگر تسلا سایبرتراک را در سال اول بفروشید، 50 هزار دلار غرامت از شما گرفته می‌شود!

مشتریانی که قرار است در ماه نوامبر امسال تسلا سایبرتراک را تحویل بگیرند، نمی‌توانند در طول سال اول خودروی خود را به فروش برسانند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۳ آبان ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

براساس شرایط و ضوابط تسلا، مشتریانی که قرار است در ماه نوامبر امسال تسلا سایبرتراک را تحویل بگیرند، نمی‌توانند در طول سال اول خودروی خود را بفروشند.

تسلا بخشی با عنوان «مخصوص سایبرتراک» را به توافقنامه سفارش وسایل نقلیه خود اضافه کرده است که این قانون جدید را نشان می‌دهد.

هشدار! تسلا سایبرتراک را نفروشید!

در این اطلاعیه آمده است: «شما قبول می‌کنید که خودرو را تا مدت یک سال پس از تاریخ تحویل به فروش نخواهید رساند. تسلا ممکن است در صورت فروش وسیله نقلیه، از مشتری به میزان ۵۰ هزار دلار یا مبلغ دریافتی دراِزای فروش به شخص ثالث، هرکدام که بیشتر باشد، غرامت دریافت کند. همچنین ممکن است تسلا از فروش هرگونه خودرو در آینده به آن مشتری خودداری کند.»

همچنین بخوانید: تحویل تسلا سایبرتراک از پایان نوامبر آغاز می‌شود، پیکاپ عجیب تسلا در راه بازار جهان

اما اگر مشتری دلیل خوبی برای فروش سایبرتراک خود داشته باشد، تسلا ممکن است آن را خریداری کند. این خرید با قیمت اصلی منهای ۰.۲۵ دلار به‌ازای هر مایل رانندگی، سایش و پارگی منطقی و هزینه تعمیر خودرو طبق استانداردهای ظاهری و مکانیکی وسایل نقلیه تسلا انجام می‌شود.

تسلا سایبرتراک

اگر تسلا قصد خرید مجدد خودرو را نداشته باشد، ممکن است با فروش آن به فرد دیگری موافقت کند.

با توجه به مدل اشتراک بسیاری از نرم‌افزارهایی که تسلا از آن‌ها استفاده می‌کند، فروش مجدد محصولاتش ممکن است پیچیده باشد. به عنوان مثال، ویژگی رانندگی تمام‌خودکار با حق اشتراک ماهانه ۱۹۹ دلار قابل انتقال به مالک جدید نیست.

سایبرتراک برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ معرفی شد. این خودرو اولین محصول جدید تسلا در سال‌های اخیر است و انتظار می‌رود بازار پیکاپ‌های برقی را تحت تأثیر قرار دهد. تسلا در ابتدا گفته بود که قیمت این پیکاپ از ۳۹,۹۰۰ دلار شروع می‌شود، اما به‌دلیل افزایش هزینه‌های تولید احتمالاً بسیار گران‌تر خواهد بود.

ایلان ماسک اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که یک سال تا ۱۸ ماه طول می‌کشد تا این پیکاپ برقی بتواند به سوددهی برسد. او افزود که امیدوار است تولید سالانه سایبرتراک تا سال ۲۰۲۵ به ۲۵۰ هزار دستگاه برسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی