ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودروهای توقیفی
اخبار خودرو

فرصت کوتاه پلیس تهران برای ترخیص خودروهای توقیفی

به گفته معاون پلیس راهور تهران بزرگ، مالکان خودروهای توقیفی به مدت سه ماه فرصت دارند تا نسبت به ترخیص آن‌ها اقدام کنند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از ارائه فرصت محدود برای ترخیص خودرو از پارکینگ خبر داد. این فرصت شامل حال موتورسیکلت‌های توقیفی نیز می‌شود. مالکان خودروها و موتورسیکلت‌های توقیفی مدت محدودی فرصت دارند تا نسبت به ترخیص خودرو اقدام کنند. در غیر این صورت، خودرو و موتورسیکلت آن‌ها به تملک دولت درخواهد آمد.

بنابر اظهارنظر سرهنگ «احسان مؤمنی»، به مالکان موتورسیکلت‌ها و اتومبیل‌های توقیف‌شده سه ماه فرصت داده شده است تا نسبت به ترخیص این وسایل نقلیه اقدام کنند. خودروهایی که بیش از یک سال و موتورسیکلت‌هایی که بیش از شش ماه در توقیف پلیس هستند، شامل این آگهی می‌شوند. اگر طی مدت اعلام‌شده، یعنی سه ماه آتی، نسبت به ترخیص این وسایل نقلیه اقدام نشود، موتورسیکلت‌ها و خودروهای توقیفی توسط مراجع قانونی تعیین تکلیف می‌شوند.

چگونه برای ترخیص خودروهای توقیفی اقدام کنیم؟

برای رفع توقیف خودرو یا موتورسیکلت خود،‌ بایستی ابتدا مدارک موردنیاز را تهیه کنید و به دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایید. این مدارک شامل شناسنامه و کارت ملی مالک وسیله نقلیه، کارت وسیله نقلیه، گواهینامه رانندگی معتبر، برگ سبز وسیله نقلیه و بیمه‌نامه آن است. همچنین لازم است تا به پارکینگ نیروی انتظامی مراجعه کنید و قبض پارکینگ به‌همراه برگه جریمه را دریافت کنید.

برای انجام امور ترخیص موتورسیکلت‌ها و خودروهای توقیفی، به پوشه نیاز خواهید داشت. رنگ پوشه مربوطه توسط اداره راهنمایی و رانندگی مشخص شده است. ازاین‌رو باید یک پوشه مطابق رنگ خواسته‌شده تهیه کنید و مدارک خود را در آن قرار دهید. پس از تکمیل مدارک موردنیاز، بایستی گواهی تخلفات رانندگی یا همان برگه خلافی را نیز تهیه کنید. بنابراین پیش از ترخیص خودرو، بایستی تمامی جریمه‌های رانندگی را بپردازید. جرائم سنگین رانندگی یکی از دلایلی است که برخی افراد تاکنون نسبت به ترخیص اتومبیل خود اقدام نکرده‌اند. همچنین بسیاری از موتورسیکلت‌های توقیفی، فاقد کارت یا بیمه‌نامه معتبر هستند و به همین دلیل امکان ترخیص آن‌ها وجود ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی