ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واردات خودرو نیرو انتظامی
اخبار خودرو

مجوز واردات خودروی نیروی انتظامی از سوی دولت صادر شد؛ ورود 2000 خودرو با سود یک درصد

براساس مصوبه جدید دولت، وزارت کشور در قالب فراجا اجازه دارد تا 2000 دستگاه خودرو وارد کند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۶ آذر ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰

براساس مصوبه جدید دولت، وزارت کشور در قالب فراجا اجازه دارد تا 2000 دستگاه خودرو وارد کند. این مجوز واردات خودرو برای مصارف نیروی انتظامی صادر شده است که اکنون با نام فراجا شناخته می‌شود. سود بازرگانی واردات خودرو نیروی انتظامی یک درصد درنظر گرفته شده است. همچنین واردات خودرو توسط این نهاد باید با اولویت خودروهای برقی و هیبریدی انجام شود. در ادامه می‌توانید تصویر نامه هیئت دولت درخصوص واردات دو هزار دستگاه خودرو توسط فراجا را مشاهده کنید:

واردات خودرو نیرو انتظامی

نیروی انتظامی در دوره‌های زمانی مختلف، بخشی از نیاز خود را به روش واردات برطرف کرده است. این مسئله برای پلیس راهنمایی و رانندگی با شدت بیشتری مشاهده می‌شود، چرا که این نیرو همواره خودروهایی مدرن برای انجام امور خود در اختیار داشت. خودروهای سخت‌جان تویوتا نیز همواره در خدمت نیروهای مختلف همچون مرزبانی و راهور بوده‌اند. به‌طور معمول پس از پایان عمر این خودروها نیز آن‌ها به مزایده گذاشته می‌شوند و به چرخه فعالیت مرسوم بازار وارد می‌شوند.

نگاهی به روند واردات خودرو نیروی انتظامی طی سالیان اخیر

درحال‌حاضر جدیدترین و مدرن‌ترین خودرو حاضر در ناوگان نیروی انتظامی کشور، تویوتا فورچونر 2021 است. تعدادی از این خودرو در اختیار نیروی مرزبانی قرار دارند و سایر دستگاه‌های آن نیز به فرماندهی انتظامی سایر استان‌ها ارسال شده‌اند. پیش از آن‌ها و طی دوران ممنوعیت واردات، راهنمایی و رانندگی مجوز واردات چند دستگاه تویوتا لندکروزر را نیز دریافت کرده بود. به‌طور هم‌زمان خودروهای داخلی جدید نیز وارد ناوگان پلیس شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به دنا، دنا پلاس و سورن پلاس اشاره کرد.

تویوتا فورچونر

با وجود تأثیرات مثبت واردات خودرو بر نوسازی ناوگان دستگاه‌های دولتی، این مسئله موجب اعتراض کاربران در فضای مجازی شده است. آن‌ها به تبعیض دولت در تعیین سود وارداتی برای نیروی انتظامی که زیرمجموعه دولت است، اعتراض دارند، چرا که دولت سود بازرگانی قابل‌توجهی را برای واردات خودروهای معمولی درنظر گرفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی