ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آپشن‌های خودرو
اخبار خودرو

جذاب‌ترین آپشن‌های خودرو در بازار چه هستند؟

امروزه نصب آپشن‌های خودرو از طریق بازار افترمارکت برای مالکان خودروها جذاب است. این موضوع در بازار خودرو ایران نمود بیشتری دارد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

خودروهای امروزی به انواع مختلفی از امکانات رفاهی و ایمنی مجهز هستند، بااین‌حال همچنان نصب آپشن‌های خودرو از طریق بازار افترمارکت برای مالکان خودروها جذاب است. این موضوع در بازار خودروی ایران نمود بیشتری دارد؛ چرا که اکثر خودروهای موجود در بازار ایران از کمبود آپشن‌های جدید رنج می‌برند. از سوی دیگر، مشتریان ایرانی نیز بسیار آپشن‌دوست هستند و تمایل دارند اتومبیل خود را به انواع امکانات مجهز کنند.

رسانه معتبر خودرویی کاراسکوپس، در یک مطلب به بررسی این موضوع پرداخته است. امروزه مالکان خودروها می‌توانند نمایشگرهای هدآپ، لامپ‌های هدلایت و زنون، کاسه چراغ‌های فانتزی و گرمکن صندلی را به اتومبیل خود اضافه کنند. در سوی دیگر، آپشن‌های ایمنی نیز بسیار هستند و برخی مالکان از نصب این آپشن‌ها استقبال می‌کنند.

تجهیزات ایمنی، جذاب‌ترین آپشن‌های خودرو در بازار افترمارکت

به گزارش کاراسکوپس، بازار دوربین‌های ثبت وقایع یا داش کم این روزها بسیار داغ است. کمک فوق‌العاده‌ای که این دوربین‌ها به رانندگان ارائه می‌دهند، باعث محبوبیت آن‌ها در بازار آپشن‌های خودرو شده است. با استفاده از این دوربین‌ها، مدارک معتبر هنگام تصادفات رانندگی برای رانندگان فراهم می‌شود. همچنین استفاده از دوربین‌های مداربسته باعث شده است که مالکان خودروها بتوانند از صحنه‌های وقوع جرم فیلم‌برداری کنند و متهم را گیر بیندازند. به همین دلیل دوربین‌های ثبت وقایع یک آپشن محبوب درحال‌حاضر به شمار می‌آیند.

آپشن‌های خودرو

دیگر آپشن‌های خودرو در بخش ایمنی نیز محبوب هستند. ازجمله این آپشن‌ها می‌توان به سنسورها و دوربین‌های پارک، سیستم هشدار نقطه کور و سیستم هشدار برخورد از جلو اشاره کرد. نصب این آپشن‌ها در بازار ایران نیز فراگیر است. بسیاری از مالکان خودروهایی همچون تندر 90، سمند، رانا و پژو 206، از طریق بازار افترمارکت اقدام به نصب سنسور و دوربین پارک خودرو می‌کنند. نصب این آپشن‌ها توانایی رانندگان در هدایت و کنترل خودرو را افزایش می‌دهد.

امکانات رفاهی خودرو نیز همچنان مورد‌پسند مشتریان هستند. درواقع مالکان خودروها ترجیح می‌دهند به‌جای تعویض اتومبیل چندساله خود با انواع جدیدتر، اتومبیل فعلی خود را به آپشن‌های جدید مجهز کنند. به عنوان مثال، دانگل‌های بلوتوث در بازار آپشن‌های خودرو بسیار محبوب هستند. این ابزارها به مالکان خودروهای قدیمی اجازه می‌دهند بدون تعویض سیستم پخش خودرو، از ارتباط بلوتوث استفاده کنند. نصب این دستگاه کوچک در خودروهای آلمانی قدیمی همچون پورشه باکستر یا بی‌ام‌و 535i‌ اتاق E60 باعث شده است تا مالکان این خودروها از فروش و تعویض آن‌ها منصرف شوند. لازم به یادآوری است که طیف گسترده‌ای از خودروهای لوکس آلمانی با مدل پیش از 2015 در بازار ایران حضور دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی