ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کریپتوکارنسی

هشدار شرکت‌های امنیتی بلاکچین: در سال 2024 مراقب کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی باشید!

به گفته شرکت‌های امنیتی بلاکچین، سرمایه‌گذاران کریپتو باید چشمان خود را در مورد کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی باز کنند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

شرکت‌های امنیتی هشدار می‌دهند که سارقان رمزارز در سال 2024 کلاهبرداری‌های دقیق‌تر و موفق‌تری را با کمک هوش مصنوعی پیش خواهند برد.

درآخرین روزهای سال 2023 گزارش‌های مختلفی در مورد کلاهبرداری‌های مربوط به بازار کریپتو منتشر شده است. در برخی از گزارش‌ها به این موضوع اشاره شده که هکرها در سال جاری میلادی رقمی درحدود 2 میلیارد دلار از بازار رمزارزها به سرقت برده‌‌اند. در این بین این سؤال پیش می‌آید که وضعیت بازار کریپتو از نظر حمله‌های هکری و کلاهبرداری در چه وضعیتی قرار خواهد گرفت.

به گفته شرکت‌های امنیتی بلاکچین، سرمایه‌گذاران کریپتو باید چشمان خود را در مورد کلاهبرداری‌های پیچیده فیشینگ و آسیب‌پذیری‌های مربوط به قراردادهای هوشمند باز کنند.

مراقب کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی باشید

کلاهبرداری‌های فیشینگ مبتنی بر هوش مصنوعی، سوءاستفاده‌های BRC-20 و آسیب‌پذیری‌های مربوط به قراردادهای هوشمند جدید ازجمله بزرگ‌ترین تهدیدهایی هستند که پروژه‌های رمزارزها و سرمایه‌گذاران این حوزه را در سال 2024 تهدید می‌کنند.

در برخی گزارش‌ها به این موضوع اشاره شده است که هکرها 1.7 میلیارد دلار در سال 2023 کلاهبرداری کرده‌اند. این درحالی است که در سال 2022 هکرها حدود 4 میلیارد دلار به سرقت برده‌اند. «جسی لکلر»، تحلیلگر بلاکچین از CertiK، هشدار می‌دهد که کلاهبرداری‌های حوزه کریپتو درحال پیشرفته‌ترشدن هستند. هوش مصنوعی می‌تواند به کمک هکرها بیاید تا بتوانند حملات سایبری پیشرفته‌تری را دنبال کنند.

او به این نکته اشاره دارد که حملات فیشینگ، پیچیده‌تر می‌شوند و کاربران باید مراقب باشند. وی همچنین می‌گوید که یکی از عناصر کلیدی که باعث می‌شود کلاهبرداری‌های فیشینگ شرایط بدتری داشته باشند، استفاده از هوش مصنوعی مولد است که به هکرها اجازه می‌دهد عملیات‌ها را خودکار کرده و راحت‌تر بتوانند کار را پیش ببرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی