ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
مالی و سرمایه گذاری

گوگل برای انتشار فورتنایت در پلی استور 147 میلیون دلار به اپیک گیمز پیشنهاد داده بود

به گفته گوگل، عدم حضور Fortnite در گو‌گل پلی می‌تواند باعث از دست‌رفتن بین 130 تا 250 میلیون دلار درآمد شود.

گوگل در دادگاه خود با اپیک گیمز، شرکت سازنده بازی Fortnite، تأیید کرد که به این شرکت 147 میلیون دلار پیشنهاد کرده بود تا بازی موفق و محبوب خود، یعنی فورتنایت را در استور گو‌گل پلی اندروید منتشر کنند.

براساس گزارش ورج، اسناد جدیدی در دادگاه بین گو‌گل و اپیک گیمز توسط «لارنس کوه»، رئیس سابق بخش تجارت بازی‌های Google Play فاش‌شده است. طبق این اسناد، گو‌گل ظاهراً 147 میلیون دلار به اپیک گیمز پیشنهاد کرده تا بازی فورتنایت را در استور گو‌گل پلی منتشر کنند اما ظاهراً شرکت توسعه‌دهنده بازی آن را نپذیرفته است.

ضرر ناشی از عدم حضور فورتنایت در گوگل پلی

همچنین گوگل در دادگاه به‌عنوان یکی از نگرانی‌های خود توضیح می‌دهد که تقریباً تمام توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند ظرف چند سال آینده بازی‌های خود را از سرویس گو‌گل پلی خارج کنند و این موضوع می‌تواند میلیاردها دلار به گو‌گل ضربه بزند. این اسناد نشان می‌دهد که عدم حضور Fortnite در گو‌گل پلی می‌تواند باعث از دست‌رفتن بین 130 تا 250 میلیون دلار درآمد شود و به‌طور گسترده‌تر ضرر حداکثر 3.6 میلیارد دلاری را به همراه داشته باشد.

گوگل با حضور در دادگاه اعلام کرده که نگران از دست دادن بازی‌های در پلی استور بوده است و «پورنیما کوچیکار» معاون معاون بخش مشارکت‌های گو‌گل پلی در جریان شهادت خود گفت:

«ما فقط از توسعه‌دهندگان می‌خواستیم که گوگل پلی را انتخاب کنند.»

در مقابل، اپیک با توجه به اسناد استدلال می‌کند که گوگل از رقابت در زمینه انتشار برنامه‌های اندرویدی می‌ترسد و پلی استور را به‌عنوان یک انحصار غیرقانونی حفظ کرده است.

اپیک گیمز سال 2018 به بازیکنان اندرویدی اجازه داده بود تا از طریق وب‌سایت خود فورتنایت را تجربه کنند. این امر باعث می‌شود تا بازیکنان برای خرید ارز درون بازی که V-Bucks نام دارد، پرداخت کارمزد گوگل را دور بزنند. با این حال Epic در نهایت سال 2021 به دلایل امنیتی تسلیم گو‌گل شد و فورتنایت را در استور گوگل پلی منتشر کرد.

اپیک سال گذشته شکایت ضد انحصاری را علیه گو‌گل تنظیم کرد که هم‌اکنون دادگاه آن در جریان است. این شرکت با اشاره به اسناد داخلی خود ادعا می‌کند که اگر دیگر توسعه‌دهندگان بازی، از جمله بلیزارد، Valve، سونی و نینتندو از اپیک پیروی کنند، گو‌گل از سیاست‌های سختگیرانه خود صرف‌نظر می‌کند. همچنین این شرکت ادعا کرده که غول موتور جستجو با ارائه مزایای ویژه یا حتی خرید Epic تلاش کرده تا از این موضوع جلوگیری کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی