ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
مالی و سرمایه گذاری

سهام انویدیا 78 میلیارد دلار سقوط کرد؛ بزرگ‌ترین کاهش روزانه در 4 ماه گذشته

سهام انویدیا با کاهش 4.35 درصدی، ضرر 78 میلیارد دلاری را برای ارزش بازار این شرکت به‌همراه داشته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

سهام انویدیا (NVDA) درحال‌حاضر با کاهش 4.35 درصدی مواجه شده است تا غول فناوری بدترین روز خود در چهار ماه گذشته را تجربه کند. سهام این شرکت بزرگ‌ترین کاهش یک‌روزه خود از 17 اکتبر سال 2023 را تجربه کرده است (غول تراشه‌سازی در آن زمان شاهد افت 4.7 درصدی بود).

براساس داده‌های بازار داو جونز (Dow Jones)، انویدیا 78 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را در روز سه‌شنبه از دست داده است تا بزرگ‌ترین ضرر روزانه ارزش بازار تاریخ خود را تجربه کند. در رکورد قبلی (31 می 2023)، 56 میلیارد دلار از ارزش بازار آن کاهش یافته بود.

عملکرد بسیار خوب انویدیا در سال 2024

بااین‌حال، سهام انویدیا در سال جاری، تاکنون بیش از 35 درصد افزایش یافته است. «فرانک لی»، تحلیلگر گروه بانکداری HSBC در این رابطه می‌گوید:

«با توجه به افزایش قیمت سهام انویدیا در سال جاری، ما معتقدیم که انتظارات کلی بازار به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته، زیرا درآمد پیش‌بینی‌شده آن به برآورده‌های ما نزدیک شده است.»

ارزش بازار انویدیا چند روز قبل به‌لطف تراشه‌های هوش مصنوعی، از آمازون پیشی گرفت. در آن زمان، ارزش هر سهم انویدیا 721.28 دلار به‌ازای هر سهم بسته شده بود که بااین‌حساب، ارزش بازار این شرکت به 1.78 تریلیون دلار رسید و از ارزش بازار 1.75 تریلیون دلاری آمازون عبور کرد. اکنون اما سهام آن با ارزش 694.52 دلار به‌ازای هر سهم معامله می‌شود.

انوید‌یا امروز (2 اسفندماه) گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه چهارم سال 2023 خود را گزارش خواهد کرد. تحلیلگران وال‌استریت انتظار دارند این شرکت در گزارش خود سود 4.63 دلاری به‌ازای هر سهم و درآمد 20.54 میلیارد دلاری را اعلام کند. علاوه بر انویدیا، سهام AMD نیز درحال‌حاضر با کاهش بیشتر از 7 درصدی، به 151,24 یورو به‌ازای هر سهم رسیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی