ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اوراکل
مالی و سرمایه گذاری

سهام اوراکل با کمک هوش مصنوعی به رکورد جدیدی رسید؛ رشد نزدیک به 12 درصدی

این شرکت بزرگ‌ترین رشد سهام خود از 10 دسامبر 2021 تاکنون را تجربه کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

سهام شرکت اوراکل (Oracle) روز سه‌شنبه نزدیک به 12 درصد افزایش پیدا کرد و ارزش آن در هنگام نوشتن این مطلب به رکورد 127.54 دلار به‌ازای هر سهم رسیده است. اوراکل کورپوریشن که درزمینه طراحی و تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار فعالیت دارد، گزارش درآمد سه‌ماهه خود را به‌تازگی منتشر کرده که عملکردی فراتر از انتظارات تحلیلگران داشته است. این امر همراه با همکاری‌های اوراکل درزمینه هوش مصنوعی، باعث افزایش درآمد و رشد سهام آن شده است.

براساس گزارش CNBC، رکورد قبلی سهام اوراکل به سپتامبر سال 2023 برمی‌گردد که در آن زمان با قیمت 126.71 دلار به‌ازای هر سهم به فروش می‌رسید. همچنین این بزرگ‌ترین رشد سهام این شرکت از 10 دسامبر 2021 تاکنون محسوب می‌شود؛ زمانی که سهام اوراکل رشد 15.6 درصدی را شاهد بود.

درآمد و سود شرکت اوراکل

اوراکل در گزارش مالی سه‌ماهه خود، سود هر سهمش را 1.41 دلار گزارش کرده، درحالی‌که انتظار تحلیلگران 1.38 دلار به‌ازای هر سهم بوده است. درآمد آن نیز 13.28 میلیارد دلار گزارش شده که کمی از انتظار 13.3 میلیارد دلاری تحلیلگران کمتر است.

اوراکل کورپوریشن خود را به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات ابری کم‌هزینه معرفی می‌کند و تاکنون میلیاردها دلار برای تراشه‌های انویدیا هزینه کرده، زیرا با آمازون و مایکروسافت، دو غول حوزه فناوری در رقابت است. این تلاش‌ها و همچنین همکاری دیگری با انویدیا که ابررایانه‌های این شرکت را در دسترس مشتریان اوراکل قرار می‌دهد، باعث شد تا درآمد بخش ابری آن در سه‌ماهه سوم تا 25 درصد رشد داشته باشد.

به‌همین‌ترتیب، بخش خدمات ابری و پشتیبانی مجوز این شرکت که بزرگ‌ترین کسب‌وکار آن محسوب می‌شود، با افزایش 12 درصدی، 9.96 میلیارد دلار درآمد داشته که از انتظار 9.94 میلیارد دلاری تحلیلگران بیشتر است.

درنهایت، این شرکت هفته آینده اعلامیه‌های مشترکی با انویدیا خواهد داشت که احتمالاً در کنفرانس توسعه‌دهندگان GTC که از 18 تا 21 مارس (28 اسفند تا 2 فروردین) برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی