ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

SK Telecom
مالی و سرمایه گذاری

بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی کره جنوبی 100 میلیون دلار در رقیب OpenAI سرمایه‌گذاری کرد

بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی کره جنوبی، SK Telecom، می‌گوید 100 میلیون دلار در انتروپیک، رقیب OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی کره جنوبی، یعنی SK Telecom، می‌گوید حدود 100 میلیون دلار در شرکت هوش مصنوعی آمریکایی انتروپیک سرمایه‌گذاری کرده است تا کسب‌وکار مخابراتی خود را بر مبنای این فناوری هیجان‌انگیز تقویت کند.

به گزارش رویترز، SK Telecom در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که روی این شرکت سرمایه‌گذاری انجام داده و قصد دارد با همکاری آن‌ها یک مدل چندزبانی بزرگ با محوریت ارتباطات مخابراتی جهانی بسازد. حاصل این همکاری احتمالاً یک پلتفرم هوش مصنوعی خواهد بود.

این غول کره‌ای سرمایه‌گذاری خود را در ماه مه 2023 انجام داده بود اما در آن زمان دقیقاً اعلام نشد که مقدار سرمایه‌گذاری آن‌ها روی انتروپیک چقدر بوده است. این شرکت در ماه ژوئیه نیز در توافقی با Deutsche Telekom ،Singapore Telecommunications و e& در مسیر شکل‌دادن اتحادیه‌ای برای توسعه کسب‌وکارهای هوش مصنوعی با تمرکز بر حوزه مخابرات گام برداشت.

انتروپیک یک استارتاپ آمریکایی است که درزمینه توسعه مدل‌های زیربنایی هوش مصنوعی فعالیت می‌کند و رقیب OpenAI، سازنده ChatGPT محسوب می‌شود. این شرکت در ماه مه جذب سرمایه دیگری را هم به ارزش 450 میلیون دلار از گوگل و Spark Capital داشت.

انتروپیک در سال 2021 توسط مدیران سابق OpenAI تأسیس شد. مدل‌های هوش مصنوعی Claude رقیب GPT-4 و چت‌بات جدید این شرکت رقیب ChatGPT به‌حساب می‌آیند. دومین نسخه از Claude که رابط چت‌بات عمومی هم دارد، همین چند وقت پیش با قابلیت پردازش حداکثر 100 هزار توکن – معادل 75 هزار کلمه – معرفی شد.

SK Telecom با حدود 40 هزار کارمند بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی کره جنوبی است که تا پایان سال 2022 مجموعاً از جمعیت 51 میلیون نفری این کشور، حدود 32 میلیون مشترک داشته است. این شرکت اولین‌بار در سال 1984 با نام Korea Mobile Telecommunications Services Corp بنیان گذاشته شد و حالا ارزش آن به رقم تقریبی 10.3 تریلیون وون معادل 7.7 میلیارد دلار رسیده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی