ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس
مالی و سرمایه گذاری

دادگاه کالیفرنیا شبکه اجتماعی ایکس را به نقض قرارداد کارمندانش محکوم کرد

ایلان ماسک به کارمندان وعده داده بود که 50 درصد از پاداش‌های سال 2022 آن‌ها را پرداخت کند، اما چنین کاری انجام نشده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

براساس حکم صادرشده توسط یک قاضی فدرال، ظاهراً شرکت ایکس (توییتر سابق) متعلق به «ایلان ماسک» با عدم پرداخت میلیون‌ها دلار پاداش وعده‌داده‌شده به کارمندان خود، شرایط موجود در قرارداد آن‌ها را نقض کرده است.

«مارک شوبینگر»، مدیر سابق غرامت‌های توییتر، در ماه ژوئن از این شرکت به اتهام نقض قراردادها شکایت کرد. او در شکایت خود گفته بود که ایلان ماسک پیش از خرید توییتر (و حتی پس از آن) در سال گذشته، به کارمندان وعده داد که 50 درصد از پاداش‌های هدف سال 2022 آن‌ها را پرداخت می‌کند، اما چنین چیزی هرگز رخ نداده است.

حکم قاضی علیه ایکس

حالا رویترز در گزارش خود اعلام می‌کند که هرچند ایکس از قاضی پرونده درخواست کرده است که ادعای مطرح‌شده توسط شوبینگر را رد کند، اما طبق حکم «وینس چابریا»، قاضی فدرال ایالات‌متحده، شوبینگر به‌طور قابل‌قبولی نقض شرایط موجود در قرارداد را براساس قانون کالیفرنیا اعلام کرده و خود او نیز تحت پوشش این طرح پاداش بوده است.

قاضی پرونده در حکم خود نوشته:

«توییتر با خودداری از پرداخت پاداش وعده‌داده‌شده شوبینگر، قرارداد او را نقض کرده است.»

درمقابل، وکلای ایکس استدلال کرده‌اند که این شرکت فقط یک قول شفاهی داده است و قوانین تگزاس باید بر این پرونده حاکم باشد. بااین‌حال، طبق حکم قاضی دادگاه، قانون کالیفرنیا بر این پرونده حاکم است و «تمام استدلال‌های توییتر ناکام هستند.»

از زمانی که ایلان ماسک، ایکس (که ابتدا توییتر نام داشت) را خرید و بیش از نیمی کارکنان آن را اخراج کرد، این شرکت با شکایت‌های متعددی از سوی کارمندان و مدیران سابق خود مواجه شده است. در این شکایت‌ها به ادعاهای مختلفی اشاره شده؛ ازجمله اینکه ایکس بین کارمندان مسن‌تر، زنان و کارمندان دارای معلولیت خود تبعیض قائل شده و اخراج‌های خود را بدون اطلاع قبلی انجام داده است. بااین‌حال، شرکت متعلق به ایلان ماسک تمام این ادعاها را رد می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی