ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
مالی و سرمایه گذاری

رئیس بخش اعتماد و امنیت توییتر از این شرکت جدا شد

ایروین در ژوئن سال 2022 به توییتر پیوست و مسئولیت «یوئل راث»، رئیس سابق این بخش را بر عهده گرفت.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

پس از تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، بسیاری از مدیران ارشد این شرکت اخراج شدند یا استعفا کردند. درحالی‌که بیشتر از یک‌سال از این خرید بزرگ می‌گذرد، حالا «الا ایروین»، رئیس بخش اعتماد و امنیت توییتر از این شرکت استعفا کرده است.

ایروین در ژوئن سال 2022 به توییتر پیوست و مسئولیت «یوئل راث»، رئیس سابق بخش اعتماد و ایمنی را بر عهده گرفت. راث جزء اولین افرادی بود که در آبان‌ماه سال گذشته به دنبال هرج‌و‌مرج ایجادشده پس از تصاحب این شرکت توسط ایلان ماسک استعفا خود را اعلام کرده بود. بااین‌وجود، هرچند راث با رویکرد غیرمستقیم مالک جدید توییتر برای تعدیل محتوا مشکلاتی داشت، ایروین ظاهراً با آرمان‌های ماسک همسو بوده است.

استعفای رئیس بخش امنیت و اعتماد توییتر

الا ایروین

«کایلی رابیسون» از نشریه فورچون یکی از اولین افرادی بود که با اشاره به غیرفعال‌شدن حساب اسلک ایروین، مدعی شد که رئیس بخش اعتماد و امنیت این شرکت از آن خارج شده است. در ادامه، این مدیرسابق استعفا خود را به‌طور رسمی به رویترز اعلام کرد.

ایروین در دوره چند ماهه حضور خود در توییتر، بر برخی آشفتگی‌های این شبکه اجتماعی نظارت داشته است. ازجمله این فعالیت‌ها می‌توان به زمانی اشاره کرد که توییتر به دلیل عدم پرداخت مناسب به مشکل سوءاستفاده از کودکان، تحت نظارت قرار گرفته بود. همچنین ظاهراً او فردی بود که دستور مسدودسازی حساب‌هایی را صادر کرد که اطلاعات مربوط به جت شخصی ایلان ماسک را به اشتراک گذاشته بودند.

ایروین و ماسک تا زمان نگارش این گزارش، هنوز هیچ پستی در مورد این استعفا منتشر نکرده‌اند، بنابراین هنوز مشخص نیست چه کسی می‌تواند نقش او را ایفا کند. بااین‌حال، شاید این موضوع توسط مدیرعامل آینده این شبکه اجتماعی، یعنی «لیندا یاکارینو» که کارش را به‌زودی شروع می‌کند، مشخص شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی