ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد
مالی و سرمایه گذاری

با صدور حکم دادگاه، تکمیل قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت فعلاً ناممکن شد

یک دادگاه آمریکایی در حکمی موقت اعلام کرد که به درخواست FTC، مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد فعلاً نمی‌توانند معامله خود را تکمیل کنند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

یک دادگاه فدرال حکمی را صادر کرده است که به‌طور موقت از کامل‌شدن معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت جلوگیری می‌کند. این حکم در شرایطی صادر شده است که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) به‌تازگی از دادگاه‌ها خواسته بود مانع از انعقاد قریب‌الوقوع این قرارداد شوند.

یک دادگاه فدرال در حکمی درخواست موقت FTC مبنی بر جلوگیری از کامل‌شدن خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت را پذیرفت. البته این کمیسیون خواسته بود حکم دیگری هم صادر شود که تکمیل این معامله را تا پیش از بررسی پرونده آن‌ها ناممکن کند؛ اما دادگاه هنوز این درخواست را قبول نکرده است.

براساس حکم فعلی، مایکروسافت و اکتیویژن نمی‌توانند تا ساعت 23:59 پنجمین روز کاری پس از صدور حکم پیرامون دومین درخواست قضایی FTC یا هر تاریخی که توسط دادگاه اعلام شود، معامله خود را تکمیل کنند. این دادگاه درحال‌حاضر تاریخ 22 و 23 ژوئن (1 و 2 تیرماه) را به‌عنوان زمان برگزاری جلسه استماع دومین درخواست FTC در نظر گرفته است؛ بنابراین بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که این دو شرکت بتوانند تا پایان ماه ژوئن قرارداد خود را به سرانجام برسانند.

حفظ وضع موجود میان مایکروسافت و اکتیویژن ضروری است

«ادوارد داویلا»، قاضی منطقه‌ای آمریکا که این حکم را صادر کرده است، می‌گوید در شرایطی که شکایت FTC در دست بررسی قرار دارد، صدور دستور فعلی لازم بوده است؛ چون ممکن است دادگاه به جلوگیری از تکمیل قرارداد تا پیش از بررسی کامل پرونده رأی دهد؛ بنابراین وضع موجود باید حفظ شود.

سخنگوی مایکروسافت درباره این اتفاق اعلام کرده است که پیشرفت سریع فرایندهای حقوقی در ایالات‌متحده به آن‌ها کمک خواهد کرد تا امور خود را با سرعت بیشتری جلو ببرند.

ضرب‌الاجل تکمیل قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن 18 ژوئیه (27 تیرماه) است. اگر طرفین برای تمدید این مهلت با یکدیگر توافق نکنند، مایکروسافت موظف است 3 میلیارد دلار به اکتیویژن بابت عدم اجرای تعهدات خود جریمه بپردازد. ارزش کلی این قرارداد 69 میلیارد دلار است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی