ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

درآمد ایکس
مالی و سرمایه گذاری

بلومبرگ: درآمد ایکس از تبلیغات در سال جاری میلادی 1.5 میلیارد دلار کاهش یافته است

ظاهراً مدیران ایکس انتظار داشته‌اند که این شبکه اجتماعی در سال 2023 از طریق فروش تبلیغات 3 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

تقریباً از زمان روی کارآمدن ایلان ماسک، کسب‌و‌کار ایکس (توییتر سابق) تغییر و تحول زیادی پیدا کرده است و این میلیاردر اخیراً با تبلیغ‌کنندگان پلتفرم خود نیز به مشکل خورده بود. حالا بلومبرگ در گزارش جدیدی اعلام کرده که ایکس انتظار دارد سال 2023 را با درآمد تبلیغاتی در حدود 2.5 میلیارد دلار به پایان برساند که حدود 1.5 میلیارد دلار نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

منابع بلومبرگ به این نشریه اعلام کرده‌اند که درآمد تبلیغاتی ایکس نسبت به سال‌های گذشته افت قابل‌توجهی پیدا کرده است. همچنین ظاهراً مدیران ایکس انتظار داشته‌اند که این شبکه اجتماعی در سال 2023 از طریق فروش تبلیغات 3 میلیارد دلار درآمد کسب کند که عدد گزارش‌شده حدود نیم میلیارد دلار کمتر است.

به گفته منابع بلومبرگ، ایکس سال گذشته در هر سه ماهه بیش از یک میلیارد دلار با فروش تبلیغات به دست آورده است. اما در سه فصل ابتدایی سال جاری، این شبکه اجتماعی هر سه ماهه فقط «کمی بیشتر از 600 میلیون دلار» درآمد تبلیغاتی داشته است. پیش از این در گزارش دیگری گفته شده بود که شبکه اجتماعی متعلق به ایلان ماسک به‌خاطر انصراف تبلیغ‌دهندگان، تا 75 میلیون دلار از درآمد خود را از دست خواهد داد.

منابع بلومبرگ در ادامه توضیح داده‌اند که تبلیغات 70 تا 75 درصد از درآمد ایکس را تشکیل می‌دهد. با این وجود، کل درآمد ایکس در سال 2023 تقریباً 3.4 میلیارد دلار خواهد بود.

واکنش نماینده ایکس به کاهش درآمد تبلیغاتی آن

با این وجود، «جو بناروک»، رئیس عملیات تجاری ایکس به بلومبرگ گفت که گزارش این نشریه «دید ناقصی از تجارت این شرکت ارائه می‌کند»، زیرا منابعی که در این گزارش نقش داشته‌اند، جزئیات دقیقی از این شرکت در اختیار ندارند. بناروک همچنین به این موضوع اشاره کرد که ایکس دیگر علاقه‌ای ندارد تا با توییتر مقایسه شود:

«ایکس یک کسب‌و‌کار جهانی جدید در حال تکامل با جریان‌های درآمدی متعدد است. ما دیگر توییتر نیستیم و خودمان را با معیارهای قدیمی آن ارزیابی نمی‌کنیم - هم از نظر درآمد و هم معیارهای کاربر.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۲۴ آذر ۱۴۰۲

    ایلان ماسک میخواد گرفتن تبلیغات از کسب و کارهای کوچک رو جایگزین تبلیغات فعلی کنه از 13 ایالت آمریکا مجوز پرداخت درون برنامه ای دریافت کرده و حدود ۱۸ ماه طول خواهد کشید که از تمام ایالت ها مجوز رو بگیره و باید با چند بانک هم همکاری داشته باشه برای ایجاد سازکار مناسب در ایکس نسخه پرمییوم ایکس هم با ابزار هوش مصنوعی گروک راه افتاده
    متاسفانه رسانه ها و شرکت ها تلاش زیادی برای زمین زدن ایکس میکنن و این تلاش کاملا آشکار هم هست از جمله دیزنی که با لغو تبلیغات در ایکس هزینه تبلیغات در اینستاگرام رو ۴۰ درصد افزایش داده

مطالب پیشنهادی