ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هدست اپل
گجت ها

وال استریت ژورنال: هدست اپل از نظر قابلیت، دستگاه‌های رقیب خود را شکست می‌دهد

همچنین در این گزارش گفته شده است که اپل خود را برای برخی مشکلات مربوط به توسعه هدست آماده می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

وال استریت ژورنال در گزارش جدید خود انتظارات مربوط به هدست واقعیت ترکیبی اپل را مطرح کرده است که برخی گزارش‌های قبلی را که درباره این دستگاه منتشر شده، تأیید می‌کند. همچنین در این گزارش گفته شده که اپل ظاهراً درحال آماده‌شدن برای مشکلاتی است که در فرایند تولید دستگاه به‌وجود خواهد آمد.

براساس این گزارش که تحت عنوان «اپل با هدست جدید خود قوانینش را زیر پا می‌گذارد» منتشر شده است، غول کوپرتینویی قصد دارد در ماه ژوئن و کنفرانس WWDC از هد‌ست واقعیت ترکیبی خود رونمایی کند و بسیاری از بحث‌های این کنفرانس مربوط به توسعه نرم‌افزار هد‌ست خواهد بود. بااین‌وجود، طبق ادعای وال استریت ژورنال، تولید انبوه دستگاه به‌دلیل تأخیر در تولید آن، تا ماه سپتامبر (شهریور/مهرماه) آغاز نخواهد شد.

علاوه‌براین، منابع وال استریت ژورنال ادعا کرده‌اند که اپل درباره هدست خود برخی مشکلات تولید را پیش‌بینی کرده؛ هرچند جزئیات خاصی در این رابطه ارائه نشده است.

انتظار می‌رود تا این هدست یک نمایشگر داخلی برای واقعیت مجازی داشته باشد، درحالی‌که دوربین‌های رو‌‌به‌بیرون آن به کاربران اجازه می‌دهند تا دنیای واقعی را از داخل هدست با پوشش‌های واقعیت افزوده مشاهده کنند. ترکیب این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا از دستگاه اپل به‌عنوان «هدست واقعیت ترکیبی» یاد شود.

در ادامه این گزارش گفته شده هد‌ست اپل که نسبت به اکثر محصولات آن، یک دستگاه «تجربی» و «غیرسنتی» است، قیمتی در حدود 3000 دلار دارد و بسته باتری اکسترنال آن روی کمر کاربران قرار می‌گیرد. همچنین از فیس‌تایم، اپل فیتنس پلاس و بازی به‌عنوان سه مورد استفاده اصلی هدست یاد شده است.

عملکرد بهتر هدست اپل در برابر رقبا

درحالی‌که باید دید بزرگ‌ترین عامل جذب مشتری هدست اپل چه ویژگی خواهد بود، در این گزارش گفته شده که توانایی‌های آن بسیار فراتر از رقباست و نسبت به برخی از دستگاه‌های رقیب، مانند هدست Quest Pro متا، عملکرد و تجربه بهتری را ارائه می‌کند.

کنفرانس WWDC 2023 اپل در تاریخ 5 ژوئن (15خردادماه) برگزار خواهد شد و تا تاریخ 9 ژوئن (19 خردادماه) ادامه خواهد داشت. بنابراین تا زمان رونمایی از هدست واقعیت ترکیبی اپل، چندین هفته باقی مانده است.

پیش از این در مطلبی تحت عنوان «هرآنچه درباره هدست واقعیت ترکیبی ا‌پل و سیستم‌عامل RealityOS می‌دانیم» تمام گزارش‌های مربوط به این دستگاه را جمع‌آوری کردیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی