ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هواوی
گجت ها

هواوی از یک سنسور سلامتی مجهز به هوش مصنوعی برای نظارت بر سالمندان رونمایی کرد

سنسور هواوی می‌تواند در زمینه‌هایی از جمله سقوط، افتادن از روی تخت و نظارت بر خواب مفید واقع شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

هواوی از گجت جدیدی در زمینه خانه هوشمند رونمایی کرده است که از فناوری رادار با امواج میلی‌ برای نظارت بر سلامتی و تندرستی کاربران استفاده می‌کند. دستگاه سلامتی مبتنی بر هوش مصنوعی هواوی 1399 یوان (حدود 196 دلار) قیمت دارد و طیف وسیع قابلیت‌های آن برای حفظ امنیت و آسایش کاربران طراحی شده است.

براساس گزارش‌های موجود، سنسور هواوی می‌تواند مواردی از جمله سقوط، افتادن از روی تخت و خواب را شناسایی کند. در واقع این دستگاه می‌تواند وضعیت بدن، موقعیت و میزان تنفس انسان‌ها را تشخیص دهد و به افرادی کمک کند که نگران عزیزان مسن خود هستند یا می‌خواهند عادات خواب خود را بهبود بخشند.

قابلیت‌های گجت جدید هواوی

یکی از باارزش‌ترین ویژگی‌ها این دستگاه تشخیص سقوط است. این سنسور می‌تواند به‌طور هوشمند سقوط در حمام و اتاق خواب را تشخیص دهد و این موضوع از طریق کانال‌های متعددی مانند تماس تلفنی و پیامک به مخاطبین تعیین‌شده هشدار دهد.

علاوه بر تشخیص سقوط، این سنسور می‌تواند الگوهای خواب را نیز کنترل کند. همچنین با تشخیص زمان‌هایی که کاربر به مدت طولانی نخوابیده است، این ویژگی می‌تواند در شناسایی مشکلات بالقوه سلامتی مفید باشد. کاربران همچنین می‌توانند برنامه‌های خواب افراد مسن را تنظیم کنند و در صورت خوابیدن طولانی‌مدت یا بیدارشدن آن‌ها در ساعات غیرعادی، هشدار دریافت کنند.

هواوی همچنین در این گجت، امنیت حریم‌خصوصی کاربران خود را در اولویت قرار داده است. غول چینی مدعی‌شده که فناوری آن‌ها هیچ تصویر یا صدایی جمع‌آوری نمی‌کند و از آن به‌عنوان یک راه‌حل ایمن برای نصب در سراسر خانه یاد کرده است. البته باید توجه کرد که سنسور به‌عنوان یک دستگاه تشخیص کمکی در نظر گرفته شده است و نمی‌تواند ایمنی کامل را تضمین کند. علاوه بر این، هواوی اعلام کرده که این یک دستگاه پزشکی نیست و نمی‌تواند شرایط پزشکی را تشخیص یا درمان کند.

در حال حاضر، حداکثر مساحت قابل پشتیبانی توسط این سنسور 25 متر مربع است و عملکرد آن به تشخیص یک نفر محدود شده است. هواوی همچنین توصیه می‌کند که از این سنسور در خانه‌هایی که حیوانات خانگی دارند استفاده نکنید، زیرا حرکت آن‌ها ممکن است باعث ایجاد آلارم کاذب شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی