ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
استراتژی رشد

آمازون سیستم پرداخت خودکا‌ر Just Walk Out را از فروشگاه‌های خود حذف می‌کند

آمازون درعوض از سیستم دیگری با نام Dash Carts استفاده خواهد کرد که گزینه قابل‌اعتمادتری است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

آمازون درحال حذف فناوری Just Walk Out از تمام فروشگاه‌های مواد غذایی خود در ایالات‌متحده است. غول فناوری با کمک این سیستم که شامل مجموعه‌ای از دوربین‌ها و سنسورها است، خروج افراد از فروشگاه‌ها را بررسی و از آن‌ها به‌طور خودکار هزینه دریافت می‌کرد.

براساس گزارش‌های منتشرشده، آمازون درعوض از سیستم دیگری با نام Dash Cart استفاده خواهد کرد که گزینه قابل‌اعتمادتری است و شامل یک اسکنر و صفحه‌نمایش در سبد خرید کاربران می‌شود. یکی از سخنگویان آمازون به گیزمودو اعلام کرده که این شرکت درحال راه‌اندازی سیستم Dash Cart است و این ویژگی جایگزین فناوری Just Walk Out در فروشگاه‌های موجود می‌شود.

درحال‌حاضر بیش از نیمی از فروشگاه‌های Fresh آمازون به سیستم Just Walk Out مجهز هستند. این فناوری به مشتریان اجازه می‌دهد که هنگام ورود به فروشگاه، با اسکن یک کد QR از توقف برای پرداخت در هنگام خروج خودداری کنند. هرچند این فناوری تا حدودی کاملاً خودکار به‌نظر م‎ی‎‌رسد، اما ظاهراً به بیش از 1000 نفر در هند متکی است که ویدیوها را تماشا و آن‌ها را برچسب‌گذاری کنند تا از پرداخت دقیق مشتریان اطمینان حاصل شود.

سیستم پرداخت خودکا‌ر Just Walk Out آمازون

Just Walk Out اولین‌بار در سال 2016 معرفی شد و بزرگ‌ترین و جسورانه‌ترین نوآوری آمازون در خرید مواد غذایی بود. هرچند این فناوری باورنکردنی به‌نظر می‌رسید، اما مشکلاتی درباره آن وجود داشت. به‌ عنوان مثال، اغلب ساعت‌ها طول می‌کشید تا مشتریان پس از خروج از فروشگاه، رسید دریافت کنند که دلیل آن تماشای ویدیوها توسط صندوق‌داران خارج از کشور بود. همچنین سنسورها و دوربین مورد استفاده در این سیستم بسیار گران بود.

آمازون همچنین در گذشته تلاش کرده بود تا فناوری Just Walk Out را به سایر زنجیره‌های خرده‌فروشی بفروشد، اما چندان موردتوجه قرار نگرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی