ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سوندار پیچای
استراتژی رشد

تحلیلگران خواستار استعفای مدیرعامل گوگل شدند؛ تحولات بزرگ به‌نفع هوش مصنوعی

به گفته تحلیلگران، گوگل به یک تحول جدید نیاز دارد که برکناری مدیرعامل نیز بخشی از آن است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

برخی تحلیلگران در یادداشت‌های جدیدی به این موضوع اشاره کرده‌اند که گوگل نسبت به رقبای خود در زمینه توسعه هوش مصنوعی عقب مانده است. آن‌ها با اشاره به‌همین دلیل، خواستار تغییر و تحولاتی در گوگل شده‌اند که برکناری «سوندار پیچای»، مدیرعامل شرکت یکی از آن‌ها است.

براساس گزارش اینسایدر، برخی مشکلات اخیر پلتفرم‌های هوش مصنوعی گوگل باعث‌شده تا این شرکت به‌طور ناگهانی در رقابت بر سر توسعه هوش مصنوعی عقب بماند و اکنون بسیاری از تحلیلگران خواستار جایگزینی پیچای، مدیرعامل شرکت هستند.

یادداشت تحلیلگران در مورد آینده گوگل با سوندار پیچای

«بن تامپسون»، تحلیلگر و نویسنده Stratechery، این هفته در یادداشت خود گفت که گوگل به یک تحول نیاز دارد که شامل حذف تمام افراد مسئول در این مشکلات، از جمله پیچای می‌شود. خبرنامه‌های تامپسون معمولا توسط گوگل و سایر شرکت‌های سیلیکون ولی خوانده می‌شود.

«مارک شومولیک»، تحلیلگر Bernstein نیز در یادداشت جدید خود، در مورد این موضوع صحبت کرد که آیا زمان خانه‌تکانی غول فناوری فرا رسیده است یا خیر. او در یادداشت خود نوشت:

«اتفاقات اخیر تنها به میزان این سؤالات اضافه می‌کند که آیا این تیم مدیریتی مناسبی برای هدایت گوگل به عصر بعدی خواهد بود یا خیر.»

ماریسا مایر

«آراویند سرینیواس»، مدیرعامل Perplexity و محقق سابق OpenAI نیز دیگر فردی است که چند روز قبل به بحث در مورد آینده پیچای پرداخت. حتی «ماریسا مایر» که بیستمین کارمند گوگل بود و 13 سال در این شرکت کار کرد، نیز در این رابطه صحبت کرده است. او در پاسخ به پست مدیرعامل Color Health که گفته بود گوگل با یک «مشکل غیرقابل‌حل» مواجه شده است، تا حدی از غول موتور جستجو دفاع کرد. او نوشت:

«من دوست دارم آن‌ها پیروز شوند و فکر می‌کنم می‌توانند این کار را انجام دهند. آن‌ها باید روی نوآوری تمرکز کنند و طرز فکر «چالش‌گر» (در مقابل رهبر بازار) را داشته باشند.»

گوگل به تازگی فرایند ساخت تصویر اشخاص با کمک هوش مصنوعی Gemini را به‌دلیل مشکلات آن در ساخت تصاویر تاریخی متوقف کرده بود. این امر باعث سقوط سهام شرکت شد و پیچای نیز در بیانیه‌ای اشتباهات جمینای در تولیدتصویر را کاملا غیرقابل‌قبول خواند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی