ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تبلیغات در ایکس
استراتژی رشد

تأثیرات نظرات توهین‌آمیز ایلان ماسک؛ تبلیغ‌کنندگان قصد بازگشت به ایکس را ندارند

تبلیغ‌کنندگان ایکس پس از نظرات اخیر ایلان ماسک، ظاهراً تصمیم گرفته‌اند تا توقف خرید تبلیغات این شبکه‌اجتماعی را به برنامه دائمی خود تبدیل کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

ایلان ماسک روز گذشته در جریان کنفرانس DealBook نیویورک تایمز حمله شدیدی به شرکت‌هایی کرد که خرید تبلیغات در ایکس را متوقف کرده‌اند. حالا در گزارش جدیدی گفته‌شده که شرکت‌های بیشتری تصمیم گرفته‌اند تا خرید تبلیغا‌ت در ا‌یکس را متوقف کنند و در حال حاضر هیچ راه‌حل روشنی برای آن وجود ندارد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، تبلیغ‌کنندگان اعلام کرده‌اند که فعلاً قصد ندارند خرید تبلیغات ایکس را به این زودی‌ها ادامه دهند، زیرا مالک آن، یعنی ایلان ماسک با توهین به برندها گفت که در این پلتفرم هزینه نکنند.

بایکوت تبلیغات در ایکس توسط شرکت‌های بیشتر

طبق این گزارش، حداقل نیمی از آژانس‌های بازاریابی اعلام کرده‌اند برندهایی که آن‌ها نمایندگی می‌کنند، درباره توقف تبلیغات در ا‌یکس مصمم هستند و برندهای دیگری نیز به تبلیغ‌کنندگان توصیه کرده‌اند که از ارسال هرچیزی در این شبکه اجتماعی خودداری کنند. به گفته این شرکت‌ها برخی از شرکت‌هایی که طی هفته‌های گذشته خرید تبلیغات ایکس را به‌طور موقت متوقف کرده‌اند، احتمالاً برای همیشه از این تصمیم پیروی خواهند کرد و اظهارات آقای ماسک هیچ انگیزه‌ای برای بازگشت آن‌ها به ایکس ایجاد نکرده است.

«لو پاسکالیس»، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت بازاریابی AJL Advisory به نیویورک تایمز می‌گوید که تبلیغ‌کنندگان به ایکس برنمی‌گردند:

«هیچ ارزش تبلیغات وجود ندارد که خطر اعتباری بازگشت به این پلتفرم را برای شرکت‌ها خنثی کند.»

والت‌دیزنی و برادران وارنر از جمله شرکت‌هایی بودند که اوایل ماه گذشته میلادی تبلیغات در ایکس را به دلیل پست یهودستیزانه ماسک متوقف کردند. ثروتمندترین فرد جهان در این پست ادعا کرده بود که اعضای جامعه یهود علیه سفیدپوستان نفرت دارند. ماسک در طول سخنرانی رو گذشته خود پس از عذرخواهی درباره این پست، ضمن انتقاد از شرکت‌ها به‌دلیل توقف خرید تبلیغات ایکس، آن‌ها را به «باج‌خواهی» متهم کرد.

در هفته‌های اخیر، بیش از 200 تبلیغ‌کننده هزینه‌های خود در X را متوقف کرده‌اند و ماه گذشته در گزارشی گفته‌شده بود که ایکس احتمالاً به‌خاطر انصراف تبلیغ‌دهندگان، تا 75 میلیون دلار از درآمد خود را از دست می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Mohammad Sadegh Manafi
  Mohammad Sadegh Manafi | ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  اینا به کنار
  فقط اون توییتی که به آمریکا تیکه انداخته بود 😂
  برخی نظرات این شخص به نظرات هزاران ایرانی می‌ارزه 🤝

 • AMO KARIM
  AMO KARIM | ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  ده سال پیش داد میزدیم نود درصد شرکت های غربی و کمپانی های فیلم سازی زیر نظر صهیونیستاست و محصولاتشون در جهت فکری اونها و عادی سازی فساد و گناه قدم برمیداره اما محکوم میشدیم به توهم توطیه داشتن حالا ببینید با کسی که فقط یک توییت رو لایک کرده چه کاری کردن!!! دقت کنید از صهیونیست و اسراییل نقد نکرده و حتی با نتانیابو هم دیدار داشته! این ازادی بیان این وقتی یکم اونورتر قدم بگذاری تو رو نابود میکنن

  • Mohammad Sadegh Manafi
   Mohammad Sadegh Manafi | ۱۱ آذر ۱۴۰۲

   همه شون نه ولی کم کم دیگه همه چهره این ... ها رو میشناسن

 • expert_developer
  expert_developer | ۱۰ آذر ۱۴۰۲

  مهم اینه که ایلان ماسک در افکار عمومی سربلند از آب دراومده. ۴۰ میلیارد دلار مبلغی نیست که حتی ایلان ماسک بتونه راحت از کنارش بگذره ولی اون نشون داد حاضره چنین بهایی رو برای حفظ آزادی بیان بده. بعد از مصاحبه‌اش با msnbc افکار عمومی طرف اون رو گرفته‌اند و انزجار خودشون رو از شرکت‌هایی مثل دیزنی، وارنر و ... نشون دادند. شرکت‌هایی که مدتهاست سعی دارند با کنسل کردن و باج‌خواهی عقاید مخالف رو سرکوب و سیاست‌های خودشون رو تثبیت کنند. وقتی مردم با سلاح خود این شرکت‌ها یعنی بایکوت کردن به جنگ اونها برن اون موقع خواهیم دید بازنده نهایی کیه.

  • Mohammad Sadegh Manafi
   Mohammad Sadegh Manafi | ۱۱ آذر ۱۴۰۲

   دارم اون روزی رو می بینم که غرب و اسرائیل و... از بین رفته ولی هنوز یه عده ایرانی دارن می پرستنش 🥲

مطالب پیشنهادی