ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مارک زاکربرگ
استراتژی رشد

هشدار متا به سرمایه‌گذاران: ریسک ورزش‌های رزمی، جان مارک زاکربرگ را تهدید می‌کند

بنیان‌گذار، مدیرعامل و بزرگ‌ترین سهامدار متا، در طول چند سال گذشته علاقه‌اش به ورزش‌های رزمی را نشان داده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

علاقه «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، به هنرهای رزمی ترکیبی و ورزش‌های مخاطره‌آمیز ظاهراً برای سرمایه‌گذاران این شرکت نیز خطراتی را به‌همراه دارد. متا در گزارش مالی سالانه خود برای سال 2023 به‌عنوان یک هشدار این موضوع را به‌ سرمایه‌گذاران اعلام کرد که زاکربرگ به‌دلیل علاقه‌اش نسبت به فعالیت‌های خطرناک حتی ممکن است جان خود را از دست بدهد.

همان‌طور که CNBC در گزارش خود توضیح می‌دهد، متا در بخشی از گزارش سالانه مالی این شرکت به سرمایه‌گذاران گفته است:

«آقای زاکربرگ و برخی از مدیران دیگر در فعالیت‌های پرخطر مختلفی مانند ورزش‌های رزمی، ورزش‌های مخاطره‌آمیز و هوانوردی تفریحی شرکت می‌کنند که خطر آسیب‌های جدی و مرگ را به‌همراه دارد. اگر آقای زاکربرگ به هر دلیلی از دسترس خارج شود، ممکن است [این امر] تأثیرات نامطلوبی بر عملیات ما داشته باشد.»

علاقه مارک زاکربرگ به ورزش‌های رزمی

زاکربرگ که بنیان‌گذار، مدیرعامل و بزرگ‌ترین سهامدار متاست، علاقه بسیار زیادی به هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) و ورزش‌های مخاطره‌آمیز دارد و تاکنون گزارش‌های زیادی در این رابطه منتشر شده است.

در بیانیه متا نیز احتمالاً به علاقه زاکربرگ نسبت به جوجیتسو برزیلی اشاره شده که او همراه با «اسرائیل آدسانیا»، قهرمان میان‌وزن UFC و «لکس فریدمن»، مجری پادکستی معروف در این زمینه تمرین می‌کند. هرچند طبق آمار، مرگ بر اثر هنرهای رزمی بسیار نادر است و کمتر از 20 مورد مرگ ناشی از این ورزش ثبت شده، اما مشخصاً متا تلاش دارد که نشان دهد مدیرعامل آن ارزش بیشتری دارد.

سال گذشته میلادی، در گزارش‌هایی به برگزاری یک مبارزه در قفس بین زاکربرگ و ماسک اشاره شده بود و از همان زمان تاکنون مدیرعامل متا بارها به علاقه‌اش نسبت به هنرهای رزمی اشاره کرده است.

این گزارش مالی تأثیر بسیار مثبتی برای این شرکت داشته و اخیراً ارزش بازار آن از یک تریلیون دلار عبور کرده است. پس از انتشار گزارش نیز ارزش سهام این شرکت با رشدی تقریباً 20 درصدی، بازار را تکان داد و حدود 200 میلیارد دلار به ارزش خود افزود. علاوه‌براین، ثروت مارک زاکربرگ با رشد سهام متا، 28 میلیارد دلار بیشتر شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی