ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
استراتژی رشد

اپل توسط بنیاد PETA به‌عنوان شرکت برتر 2023 معرفی شد

حذف محصولات چرمی باعث شد که این شرکت توسط PETA به‌عنوان برترین در سال 2023 لقب بگیرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۱ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران (PETA) اپل را به‌عنوان شرکت برتر سال 2023 معرفی کرد. اپل به‌لطف توقف عرضه لوازم جانبی چرمی به این مقام دست یافته است. بنیاد PETA هرساله از نهادهایی که به مسائل محیط‌زیستی اهمیت می‌دهند و به حقوق حیوانات احترام می‌گذارند، تقدیر می‌کند.

براساس گزارش PETA، در پنج سال گذشته، اقبال عمومی برای کالاهای سالم و پایدار 71 درصد افزایش یافته است و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت قریب‌به‌اتفاق خریداران به تأثیرات زیست‌محیطی محصولاتی که می‌خرند اهمیت می‌دهند. اپل به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت جهان، خواسته‌های مصرف‌کنندگان را برآورده می‌کند و با حذف چرم به‌عنوان بخشی از اهداف خود برای خنثی‌سازی کربن تا سال 2030، الگوی خوبی برای سایر شرکت‌های برتر است.

اپل توسط PETA به‌عنوان شرکت برتر 2023 معرفی شد

از آنجایی که پوست حیوانات یکی از سودآورترین محصولات جانبی صنعت گوشت است، خرید چرم به‌طور مستقیم به کشتار حیوانات بی‌شماری منجر می‌شود. در سراسر جهان، صنایع گوشت و چرم سالانه بیش از یک میلیارد گاو، گوسفند و سایر حیوانات را برای استفاده پوستشان از بین می‌برند. اکثر گاوهایی که برای پوستشان کشته می‌شوند، شیوه‌های وحشتناک صنعت گوشت مثل اخته‌کردن، علامت‌گذاری و چسباندن دم را بدون هیچ مسکنی تحمل می‌کنند.

اپل و چرم

علاوه‌براین، بسیاری از چرم‌های فروخته‌شده در فروشگاه‌های ایالات‌متحده از کشورهایی می‌آیند که قوانین رفاهی حیوانات در آن‌ها به‌خوبی اجرا نمی‌شود. براساس گزارش‌های PETA، در برزیل، بزرگ‌ترین منبع پوست حیوانات جهان، کارگران گاوداری‌ها با این حیوانات رفتار درستی ندارند.

اپل با کنارگذاشتن چرم، حیوانات بی‌شماری را نجات می‌دهد و از تغییرات آب‌وهوایی نیز جلوگیری می‌کند. همچنین این شرکت با ارائه محصولات غیرچرمی باکیفیت، به مشتریان دوستدار محیط‌زیست و حیوانات احساس خوبی ارائه می‌دهد. به گفته «اینگرید نیوکرک»، رئیس PETA، اپل درنتیجه کاهش ردپای زیست‌محیطی و جلوگیری از کشتن گاوها برای بند ساعت و کاور گوشی‌ها، مشتریان اخلاق‌مدار را نیز برای سرمایه‌گذاری در این شرکت ترغیب کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی