ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جیمز کامرون تایتان
میان رشته ای

جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک: به OceanGate درباره ایمنی زیردریایی تایتان هشدار داده بودم

جیمز کامرون، سازنده فیلم تایتانیک که بارها از لاشه این کشتی بازدید کرده، می‌گوید اتفاقی را که برای تایتان افتاده، با استخوان احساس کرده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲ تیر ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۷

پس از چندین روز جستجو، حالا مرگ سرنشینان زیردریایی تایتان که برای بازدید از لاشه تایتانیک به‌سمت این کشتی حرکت کرده بودند، تأیید شده است و باید منتظر واکنش‌های مختلف باشیم. یکی از این واکنش‌ها مربوط به «جیمز کامرون»، کارگردان فیلم تایتانیک است. او که 33 بار از تایتانیک بازدید کرده، در مصاحبه‌ای گفته درباره ایمنی تایتان به OceanGate، شرکت مالک آن، هشدار داده بود.

جیمز کامرون در مصاحبه‌ای گفت روز یکشنبه، یعنی زمانی که زیردریایی گم شد، روی یک کشتی قرار داشت و تا دوشنبه خبر این موضوع را نشنیده بود. اما وقتی روز دوشنبه متوجه شد که این زیردریایی ارتباط و همچنین ناوبری خود را از دست داده است، سریعاً به وقوع یک فاجعه مشکوک شد:

«در استخوان‌هایم اتفاقی را که افتاده است، احساس کردم. زمانی که به‌طور هم‌زمان تجهیزات الکترونیکی، سیستم ارتباطی و فرستنده ردیابی زیردریایی از کار می‌افتند، یعنی آن را از دست داده‌ایم. با ارتباط با افراد مطلع، پس از تقریباً یک ساعت به حقایق پی بردم. آن‌ها در عمق 3500 متری قرار داشتند و به‌سمت عمق 3800 متری حرکت می‌کردند. ارتباط آن‌ها با کشتی قطع شد و ناوبری را از دست دادند. همان لحظه به خودم گفتم که بدون وقوع یک رویداد فاجعه‌بار نمی‌توانید ارتباط و ناوبری را از دست بدهید. بنابراین اولین چیزی که به ذهنم رسید، یک انفجار بود.»

پیش‌بینی کامرون درست از آب درآمد؛ چرا که گارد ساحلی آمریکا رسماً اعلام کرده که زیردریایی تایتان بر اثر درون‌پاشی یا انفجار از درون نابود شده و 5 سرنشین خود را به کام مرگ کشانده است. مقامات نیروی دریایی آمریکا گفته‌اند که تجهیزات محرمانه آن‌ها روز یکشنبه، یعنی همان روزی که تایتان گم شد، یک صدای انفجار را ثبت کرده بودند.

به OceanGate درباره ایمنی تایتان هشدار داده شده بود

جیمز کامرون تایتان

جیمز کامرون می‌گوید درباره مشکلات ایمنی تایتان و این سفرهای دریایی به OceanGate، مالک این زیردریایی، هشدار داده بود. او همچنین می‌گوید برخی از کارمندان این شرکت آن را ترک کرده بودند؛ اما کارگردان تایتانیک علت آن را اعلام نکرده است.

کامرون همچنین می‌گوید نامه‌ای هشدارآمیز به OceanGate نوشته شد. در این نامه آمده بوده که OceanGate در مسیری گام برداشته است که به فاجعه ختم می‌شود؛ البته کامرون در نوشتن این نامه نقشی نداشته است. طبق گزارش‌ها، از سال 2018 منابع مختلف درباره خطرات سفرهای دریایی OceanGate ابراز نگرانی کرده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Abtin Ghorbany
    Abtin Ghorbany | ۲ تیر ۱۴۰۲

    فرض کنید طرف کارگردانه ولی بخاطر اینکه داشته فیلمی درباره دریا و کلا تایتانیک می ساخته انقدر اطلاعات کسب کرده که چنین پیشبینی دقیقی کرده 🗿 دهنش سرویس حالا اگه تو ایران بود درمیومدن می گفتن جن برده کشتی رو

مطالب پیشنهادی