ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

پذیره‌نویسی صندوق فلزات اساسی «استیل» مفید آغاز شد

پذیره‌نویسی صندوق فلزات اساسی در بازار سرمایه آغاز شد.

پذیره‌نویسی نخستین صندوق فلزات اساسی در بازار سرمایه با نماد «استیل» صبح امروز ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ آغاز شد. این صندوق از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF به شمار می‌رود.

پذیره‌نویسی صندوق استیل مفید با امتیاز ویژه مشارکت همراه است. شرکت در این پذیره‌نویسی تا تاریخ ۲۱ تیر ماه از طریق تمام سامانه‌های معاملاتی در همه کارگزاری‌ها، بدون کارمزد معاملاتی و پرداخت وجه اضافی امکان‌پذیر است.

طبق مقررات، حداقل ۷۰ درصد از دارایی تحت مدیریت صندوق استیل مفید به سهام و حق تقدم سهام موجود در صنعت فلزات اساسی و حداکثر ۳۰ درصد به سایر صنایع و مابقی به بخش‌های دیگری همچون طلا، اوراق بهادار درآمد ثابت و… اختصاص دارد.

صندوق‌های بخشی یا Sector Funds نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بر سهام متعلق به یک صنعت خاص تمرکز دارند. این صندوق‌ها معمولاً در دسته صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF قرار می‌گیرند.
صنعت فلزات اساسی با دارا بودن ۱۶.۲ درصد از ارزش کل بازار، دومین صنعت بزرگ بازار سرمایه است و شرکت‌های حاضر در این صنعت عمدتاً دارای سهام بنیادی و ارزنده‌ای هستند. این صنعت شامل ۲۶ نماد بورسی و ۲۳ نماد فرابورسی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی