ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیر کارخانه نوآوری آزادی: کارخانه نوآوری تخلیه نمی‌شود، مذاکرات با مالک ادامه دارد

به گفته مدیر کارخانه نوآوری، موضوع تمدید قرارداد برای ادامه حیات این کارخانه از سمت پارک فناوری پردیس با جدیت دنبال می‌شود.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۵ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۹

مدیر کارخانه نوآوری آزادی در واکنش به بیانیه منتشر‌شده مبنی بر تعطیلی و تخلیه این کارخانه توسط هم‌آوا، به مهر گفت: «خیر، تخلیه نمی‌شود و ما برای ادامه حیات کارخانه با مالک درحال رایزنی هستیم.»

«مهدی عظیمیان» با انتقاد از این بیانیه افزود: «موضوع تمدید قرارداد کارخانه نوآوری و ادامه حیاتش از سوی پارک پردیس و معاونت علمی ریاست‌جمهوری دنبال می‌شود و به جای خوبی هم رسیده است. اگر دوستان این بیانیه و حواشی را رقم نمی‌زدند، تا یکی‌دو هفته آینده خبر خوشی را به اکوسیستم علم و فناوری اعلام می‌کردیم.»

او با تأکید بر اینکه در مذاکراتی که تاکنون با شرکت مالک داشته‌اند، بحث تعطیلی و تخلیه کارخانه نوآوری آزادی مطرح نشده است، گفت: «ما یک مهلت قابل‌قبول برای کل اعضای کارخانه گرفتیم که حتی اگر نتوانستیم ملک را بخریم، یک بازه زمانی چندساله را برای جا‌به‌جایی اموال، جایابی و انتقال این برند داشته باشیم. مذاکرات در این رابطه خیلی خوب پیش رفته است و ان‌شاءالله به‌ز‌ودی یک خبر خوب برای اکوسیستم خواهیم داشت. در این مدت حتی به‌دنبال سرمایه‌گذارانی برای خرید ملک کارخانه بودیم و تمایل داریم بعد از به نتیجه رسیدن، اخبار مربوط به آن را اعلام کنیم.»

چند روز پیش شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما (مالک ملک کارخانه نوآوری آزادی) برای تخلیه این مرکز، مهلت 30 روزه به مستأجران آن داده است. براساس این فرجه، کارخانه باید در تاریخ ۸ آذرماه ۱۴۰۲ به‌صورت کامل تخلیه شود.

این شرکت این اقدام را به تخریب آرزوهای یک نسل از جوانان تشبیه کرده است.

شرکت هم‌آوا در بیانیه خود نسبت به این فرجه یک‌ماهه برای تخلیه ابراز نگرانی کرد و گفت روزانه ۴ هزار نفر به‌طور میانگین در این کارخانه رفت‌وآمد دارند. براساس همین بیانیه، تخلیه قهری کارخانه می‌تواند صدها میلیارد تومان خسارت مادی و معنوی به اقتصاد کشور وارد کند.

در این بیانیه همچنین آمده بود که خود شرکت سرآوا بیش از ۶۰ میلیارد تومان طی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ هزینه کرده تا این کارخانه به شکل کارخانه امروزی راه بیفتد. همچنین اعلام شد که دیگر شرکت‌های مستقر در کارخانه نوآوری نیز در طول ۶ سال گذشته، رقمی بیش از ۳۴۰ میلیارد تومان را صرف بازسازی و تجهیز زیرساخت‌های آن کرده‌اند.

این بیانیه از تمامی فعالان اکوسیستم استارتاپی و دانش‌بنیان ایران، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان و شرکت آما درخواست کرد تا اجازه دهند کارخانه نوآوری آزادی به‌عنوان یکی از نمادهای مهم کارآفرینی در ایران زنده و پابرجا بماند و اجازه ندهند که خانه کارآفرینان استارتاپی ایران تخریب شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی