ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل جاب‌ویژن: قصد ایجاد بازار کار منصفانه و عادلانه برای همه اقشار را داریم

در حاشیه رویداد اچ‌آر ویژن، نشست خبری درخصوص تشریح عملکرد و فعالیت‌های گروه جاب‌ویژن و اعضای آن برگزار شد.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۵

در حاشیه رویداد اچ‌آر ویژن، نشست خبری جاب‌ویژن با حضور هم‌بنیان‌گذاران و مدیران عامل این پلتفرم کاریابی برگزار شد و به چگونگی فعالیت گروه جاب‌ویژن و زیرمجموعه‌های آن پرداخته شد.

«هادی محمدآبادی»، هم‌بنیان‌گذار جاب‌ویژن، درخصوص رویداد اچ‌آر ویژن گفت: «ما رؤیای تبدیل‌شدن به اکوسیستم منابع انسانی را داریم و در این راستا تلاش می‌کنیم. از مدیران عامل و اساتید دانشگاه دعوت کردیم تا پژوهش‌ها و یافته‌ها خود را در این رویداد به اشتراک بگذارند و شرکت‌کنندگان از آن بهره‌مند شوند. همچنین در راستای ایجاد فرصتی برای ارتباط و شبکه‌سازی افراد در اکوسیستم منابع انسانی کشور در این جمع هستیم.»

«مقداد ولایی»، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار پلتفرم کاریابی جاب‌ویژن، در ابتدای این نشست ضمن تأکید بر اینکه جاب‌ویژن فراتر از یک پلتفرم کاریابی است، گفت: «رسالت ما ایجاد بازار کار منصفانه و عادلانه برای همه اقشار است. پلتفرم جاب‌ویژن در آغاز فعالیت خود تاکنون، بدون سرمایه‌گذاری و به‌صورت بوت‌استرپ رشد کرده و اولین عضو گروه جاب‌ویژن در اکوسیستم منابع انسانی کشور است. جاب‌ویژن در تمام شهرهای ایران فعال است و درحال‌حاضر بیش از ۷۶ هزار سازمان در این پلتفرم فعال هستند و بیش از ۶۰۰ شهر در کشور در پروسه استخدام از این پلتفرم استفاده می‌کنند. همچنین بیش از ۲ میلیون و 700 هزار کارجو شامل پرسنل یقه‌آبی و مدیران ارشد از طریق این پلتفرم به جست و جوی شغل مورد نظر خود پرداخته‌اند.»

او افزود: «در سه سال اخیر، به‌صورت میانگین ۱۱.۶ برابر در اکثر شاخص‌ها رشد داشته‌ایم. این عدد نسبت به سال‌های گذشته ۱۰ برابر رشد داشته است. همچنین درزمینه تعداد کارجویان ۸ برابر، آگهی‌های شغلی ۱۱ برابر، رزومه‌های ارسالی ۱۲ برابر و استخدام‌ها نیز ۱۷ برابر رشد داشته‌ایم.»

بیشترین سهم بازار را داریم

به گفته ولایی، جاب‌ویژن بیش‌ترین سهم بازار را در بین پلتفرم‌های تخصصی جذب و استخدام و نیز ۵۹ درصد این مارکت را داراست: «جاب‌ویژن پلتفرم تخصصی کاریابی به‌صورت جاب‌برد است و در این حیطه، شماره یک بازار موجود محسوب می‌شود. در سال ۹۸، ما ۴ درصد بازار را داشتیم و از آن زمان تا‌کنون، این سهم به داشتن ۵۷ درصد رسیده است.»

به گفته مدیرعامل جاب‌ویژن، این پلتفرم در راستای مسئولیت اجتماعی نیز سعی در شفافیت‌سازی در بازار موجود دارد و با انتشار گزارش‌های متعدد، به انتشار و شفافیت اطلاعات می‌پردازد تا ابهامات موجود در این حوزه را که یکی از چالش‌های اصلی شناخته می‌شود، رفع کند.

ولایی درمورد مسئولیت اجتماعی گروه جاب‌ویژن اظهار داشت که در راستای ایجاد فرصت شغلی برابر برای همه اقشار جامعه، جاب‌ویژن نگاه ویژه‌ای به استخدام معلولان داشته و موقعیت‌های شغلی آن‌ها را به رسمیت شناخته است. به گفته او، ۱۴ هزار آگهی دراین‌خصوص منتشر شده و ۶ هزار معلول به‌عنوان کارجوی فعال هستند.

ولایی به توضیح عضوهای دیگر گروه جاب‌ویژن پرداخت و عضو دوم را «کندو»، به‌عنوان رهبر بازار ATS معرفی کرد. به گفته او، کندو در سه ماژول جذب و استخدام، آموزش سازمانی و ماژول سنجش تعلق نیروی انسانی در سازمان‌ها فعال است.

«هادی محمدآبادی»، هم‌بنیان‌گذار جاب‌ویژن، به نمایشگاه کار که عضو دیگری از اکوسیستم منابع انسانی جاب‌ویژن است، اشاره کرد و اظهار داشت که هدف اصلی این نمایشگاه، ایجاد فرصت ارتباط مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان و متخصصین منابع انسانی و همچنین معرفی نیروهای مستعد به آن‌هاست.

او در این مورد گفت: «در این نمایشگاه پنل‌های آموزشی متفاوتی نیز برگزار می‌شود و ۲۰ دوره از آن نیز برگزار شده است. ۱۳ دوره آن در دانشگاه شریف و ۲ دوره در اصفهان برگزار شده است.»

محمدآبادی ضمن اشاره به سرویس جدید جاب‌ویژن و سرویس هدهانتینگ میرانا، آن را راه‌حلی برای جذب نیروهای رده‌بالا در سازمان‌ها دانست.

او در پاسخ به دیجیاتو درخصوص موضوعات و چالش‌های اخلاقی که ممکن است این سرویس داشته باشد، تشریح کرد: «این سرویس شریک روند استخدام افراد در سازمان‌هاست و به‌صورت گارانتی‌محور فعالیت کرده و از هیچ خط قرمزی در انتخاب نیروها عبور نمی‌کند. تمرکز این سرویس بر اشخاصی است که دارای علاقه و دغدغه‌مند برای ارتقای خود در سازمان‌های دیگر هستند و قصد ارتقای شغلی دارند.»

محمدآبادی در پاسخ به این پرسش که آیا جاب‌ویژن در آینده قصد دارد به دیگر حوزه‌های کاری مثل روابط‌عمومی و... وارد شود یا خیر نیز اعلام کرد آن‌ها قصد دارند به‌صورت متمرکز روی موضوع منابع انسانی کار کنند و این بازار را پر از پتانسیل می‌بینند.

محمدآبادی اچ‌آر مارکت را به‌عنوان عضو جدیدی در گروه جاب‌ویژن معرفی کرد و توضیح داد: «این سرویس برای معرفی تمام محصولات و خدمات موردنیاز منابع انسانی مثل تسهیلات درمانی، خریدهای اقساطی، بسته‌ها و پکیج‌های مناسبتی و همچنین اطلاعات شفاف از تأمین‌کنندگان مربوطه و اختصاصی ایجاد شده و درحال فعالیت است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی