ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات در نشست کمیسیون صنایع مجلس؛ هیچ‌کس درباره کیفیت اینترنت سؤال نکرد

وزیر ارتباطات روز گذشته در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شد و به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت تلفن و اینترنت روستاها و لجستیک پست، پاسخ داد. این در حالی است که این روزها ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۲۷

وزیر ارتباطات دیروز هشتم خرداد در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شد و به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت تلفن و اینترنت در روستاها و لجستیک پست پاسخ داد. درحالی‌که این روزها وضعیت اینترنت و رفع فیلترینگ به دغدغه بسیاری از مردم و کسب‌وکارها تبدیل شده است، ولی تاکنون نمایندگان مجلس در دیدارهای خود با وزیر ارتباطات، دراین‌باره از او پرسشی نداشته‌اند.

«مصطفی طاهری»، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت به نشست این کمیسیون با وزیر ارتباطات و معاونین وی اشاره کرد و گفت:

«سرفصل سؤالات بیشتر مربوط به اینترنت و تلفن روستایی بود. یکی از سؤالات مربوط به لجستیک پُست بود که ضعف‌های موجود باید برطرف شود، سؤال بعدی در خصوص دسترسی به اینترنت در راه‌ها و جاده‌های مواصلاتی بود که باید اقدامات لازم برای برقراری اینترنت در این مناطق انجام شود.»

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات نیز در رابطه با جلسه برگزارشده اظهار داشت: «از ابتدای دولت تاکنون بیش از 4 هزار و 100 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند که دسترسی این تعداد روستا در 20 ماه بی‌سابقه بوده است. حدود 3 هزار روستا باقی ماند که ان‌شاءالله امسال همه روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا می‌کنند و ما تا پایان سال هیچ روستایی بالای 20 خانواری که این امکان را نداشته باشند، نخواهیم داشت.»

کمیسیون صنایع وزیر ارتباطات

او همچنین درباره دزدی کابل‌های مخابراتی گفت متأسفانه بخشی از مراجعات مردمی و تماس‌هایی که با شماره 195 گرفته می‌شوند، مربوط به سرقت کابل‌های مخابراتی است؛ زیرا مس ارزش و قیمت پیدا کرده است:

«راهکار ما برای این مشکل، زمینی کردن کابل‌ها در روستاها و فیبر نوری است که ما در شهرها طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را دنبال می‌کنیم که عملاً این مشکل را به‌صورت ریشه‌ای حل می‌کند؛ زیرا فیبر نوری قیمت چندانی ندارد. البته هرچند در برخی مناطق از فیبر نوری استفاده شده، اما از آنجا که برخی می‌پندارند که سیم مسی است، فیبر نوری مورد سرقت قرار می‌گیرد.»

آن‌طور که در برنامه کمیسیون صنایع و معادن مجلس آمده بود، قرار بر این بود که 16 عضو کمیسیون سؤالاتی را از زارع‌پور بپرسند که بنابر توضیحات وزیر ارتباطات و طاهری، به‌نظر می‌رسد کیفیت اینترنت و فیلترینگ دغدغه اعضای کمیسیون نبوده است.

خاطرنشان می‌شود ارتباطات در روستا یک حق اساسی و موضوعی حائز اهمیت است، اما درحال‌حاضر کیفیت اینترنت و فیلترینگ به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم تمام نواحی، حتی روستاها تبدیل شده. بااین‌وجود به‌نظر می‌رسد در جلسه روز گذشته این کمیسیون، نمایندگان مجلس به موضوع یادشده نپرداخته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی