ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

گوشی‌های گوگل پیکسل احتمالاً به فناوری حساسیت به لمس تطبیقی مجهز می‌شوند

با این ویژگی گوشی‌های سری گوگل پیکسل با توجه به عوامل محیطی و فعالیت کاربران، حساسیت نمایشگر به لمس را تغییر می‌دهند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

گوگل ظاهراً روی یک ویژگی جدید برای گوشی‌های پیکسل کار می‌کند که «حساسیت لمس تطبیقی» نام دارد. به نظر می‌رسد این ویژگی با توجه به عوامل محیطی، میزان حساسیت نمایشگر به لمس را تغییر می‌دهد.

وب‌سایت اندروید پلیس با بررسی یک رشته کد موفق به شناسایی این ویژگی جدید شده است. این ویژگی احتمالاً در اختیار کاربران نسل‌های کنونی و بعدی گوشی‌های پیکسل قرار می‌گیرد.

همان‌طور که گفتیم، این قابلیت به احتمال زیاد براساس عوامل محیطی، فعالیت کاربران و همچنین استفاده از محافط نمایشگر، میزان حساسیت صفحه نمایش به لمس را تغییر می‌دهد.

تغییر حساسیت به لمس در گوشی‌های گوگل پیکسل

گوگل پیکسل ۸ پرو

درحال‌حاضر گوشی‌های پیکسل 8 و 8 پرو قادر به شناسایی محافظ نمایشگر هستند و زمانی که از محافظ استفاده کنید، به‌طور خودکار حساسیت صفحه نمایش به لمس افزایش می‌یابد. حالا اما به نظر می‌رسد که گوگل به‌دنبال افزایش کاربردهای این ویژگی است.

رشته کد مورد بررسی در نرم‌افزار Android 14 QPR3 Beta 1 پیدا شده، البته در این رشته کد به‌طور واضح عملکرد این ویژگی گفته نشده است. بااین‌حال انتظار می‌رود این قابلیت با توجه به عوامل محیطی، حساسیت نمایشگر به لمس را تغییر دهد. برای مثال در هوای سرد شما می‌توانید با دستکش از نمایشگر استفاده کنید یا اینکه در هوای بارانی و مرطوب برای جلوگیری از لمس‌های تصادفی، حساسیت به لمس کمتر می‌شود.

درحال‌حاضر به‌طور دقیق مشخص نیست که این ویژگی برای نسل کنونی گوشی‌های پیکسل منتشر می‌شود یا اینکه مخصوص نسل‌های بعدی خواهد بود. بااین‌وجود با توجه به اینکه رشته کد در یک گوشی پیکسل 8‌ پیدا شده و این سری قادر به شناسایی محافظ نمایشگر است، به احتمال زیاد سری گوگل پیکسل 8 این ویژگی را دریافت خواهد کرد.

این احتمال وجود دارد که گوگل این ویژگی را به سیستم‌عامل اندروید اضافه کند تا در آینده سایر گوشی‌های اندرویدی هم به آن مجهز شوند. هرچند استفاده از ویژگی‌های انحصاری در سری پیکسل منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی