ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت شاهین اتوماتیک
قیمت و شرایط فروش خودرو

قیمت شاهین اتوماتیک از سوی سایپا افزایش یافت؛ خودرویی که نیامده گران شد!

قیمت شاهین اتوماتیک توسط سایپا افزایش یافت. این افزایش تنها مدت کوتاهی پس از اعلام نرخ‌های شورای رقابت رخ داد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۹ مهر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

شاهین اتوماتیک یکی از محصولات جدید سایپا است که در جریان مرحله دوم عرضه یکپارچه خودرو به متقاضیان ارائه شد. قیمت شاهین اتوماتیک پس از چندماه تأخیر، طی شهریور 1402 از سوی شورای رقابت و سایپا اعلام شد. بااین‌حال تنها چند روز پس از اعلام قیمت خودروهای جدید سایپا، بهای شاهین اتوماتیک افزایش یافت.

درحال‌حاضر بهای شاهین اتوماتیک از سوی سایپا، معادل 641.718.000 تومان اعلام شده است. تا پیش از این قیمت نهایی این خودرو 625.000.000 تومان بود. بنابراین سایپا پیش از عرضه شاهین CVT به بازار، قیمت آن را 2.7 درصد افزایش داده است.

همچنین بخوانید: شرایط فروش شاهین اتوماتیک اعلام شد؛ تحویل 15 ماه دیگر! + جدول شهریورماه 1402

افزایش بهای نسخه اتوماتیک شاهین درحالی صورت می‌گیرد که موعد تحویل این خودرو به مشتریان هنوز فرا نرسیده است. نخستین سری این خودرو بایستی مطابق برنامه در زمستان امسال تحویل داده شوند. بااین‌حال انتظار داریم تا همانند سایر خودروهای داخلی، تحویل شاهین اتوماتیک به مشتریان با تأخیر همراه شود و به سال 1403 برسد. اکثر متقاضیان شاهین اتوماتیک در سامانه یکپارچه، با موعد تحویل پاییز و زمستان 1403 برای تحویل این خودرو مواجه شدند.

منتظر افزایش قیمت شاهین اتوماتیک در آینده نیز باشید!

با توجه به طولانی‌بودن فرآیند تحویل شاهین اتوماتیک به مشتریان، انتظار داریم تا قیمت این خودرو به مرور افزایش یابد. درحال‌حاضر بهای شاهین اتوماتیک از رقیب اصلی خود یعنی تارا اتوماتیک حدود 150 میلیون تومان گران‌تر تعیین شده است. تنها در حالتی که قیمت تارا اتوماتیک توسط شورای رقابت به میزان 35 درصد یا بیشتر افزایش پیدا کند، می‌توان این دو خودرو را رقیب یکدیگر عنوان کرد. تا آن زمان،‌ شاهین اتوماتیک به عنوان خودرویی نه‌چندان محبوب در بازار شناخته خواهد شد که خریداران تمایلی برای انتخاب آن نشان نمی‌دهند.

شاهین اتوماتیک از همان پیشرانه نسخه دنده‌ای استفاده می‌کند. بنابراین همچنان موتور هشت سوپاپ M15‌ توربوشارژر را روی این خودرو خواهیم دید. در بخش انتقال قدرت، گیربکس CVT برای شاهین اتوماتیک انتخاب شده است. سطح امکانات رفاهی شاهین اتوماتیک نسبت به نسخه دنده‌ای آن بالاتر است، بااین‌حال چنین مسئله‌ای تفاوت قیمت 200 میلیون تومانی تیپ دنده‌ای و اتوماتیک را توجیه نمی‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی